Aloe Vera’yı Ciltte Kullanmanın 7 Yolu + Denenecek En İyi Ürünler

aloe vera for skin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aloe vera yüzyıllardır sağlık ve güzelliğe birçok faydası nedeniyle kullanılan güçlü bir bitkidir. Rahatlatıcı ve iyileştirici özellikleriyle çok iyi bilinir, bu da onu yüz ve vücut cilt bakım ürünlerinde popüler bir bileşen haline getirir.

Bu makalede, aloe vera’yı cilt için kullanmanın en popüler 7 yolunu inceleyip faydalarından bahsedeceğiz ve ayrıca denenecek en iyi ürün önerilerimizi vereceğiz.

Öyleyse başlayalım!

Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe vera içerir Vitaminler, mineraller, enzimler ve amino asitler dahil 75’in üzerinde aktif bileşik, cilde çok çeşitli faydalar sağlamak için birlikte çalışırlar.

İşte bazı önemli faydalar:

  • Hidrasyon. Bitkinin yapraklarının içinde bulunan jel maddesi su açısından zengindir, bu da nemi hapsetmeye ve kuruluğu önlemeye yardımcı olur, bu da aloe vera’yı kuru veya susuz kalmış cilde sahip olanlar için mükemmel bir seçim haline getirir, çünkü cildin doğal nem dengesini yeniden sağlamaya yardımcı olabilir.
  • Antiinflamatuar etki. Aloe vera, iltihaplanmayı ve kızarıklığı azalttığı gösterilen polisakkaritler adı verilen bileşikler içerir; bu da aloe vera’yı hassas veya akne eğilimli ciltler için harika kılar, çünkü sivilceleri sakinleştirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir.
  • Antioksidan özellikler, Cildi serbest radikallere ve erken yaşlanmaya ve diğer cilt sorunlarına yol açabilecek çevresel hasarlara karşı korumaya yardımcı olabilir. Aloe vera serbest radikalleri nötralize ederek cildin genç ve parlak görünmesini sağlar.

Resim kaynağı: Freepik

Aloe Veranın Cilt İçin En İyi 7 Kullanımı

Aloe vera, çeşitli cilt sorunlarına yardımcı olabilecek çok yönlü bir maddedir. Aloe veranın gidermeye yardımcı olabileceği en yaygın cilt sorunlarından bazıları şunlardır:

Akne Patlamalarını Azaltır

Aloe veranın antibakteriyel özellikleri vardır. Akneye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olun.

Ayrıca bazı kişilerin sivilceler sırasında yaşadığı kızarıklık ve cilt şişmesini azaltabilen anti-inflamatuar etkilere de sahiptir. Etkilenen bölgelere aloe vera jeli uygulamak cildi sakinleştirmeye ve sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Kuruluk ve Dehidrasyonu Önler

Aloe vera mükemmel bir nemlendiricidir. Cildi nemlendirmeye ve kuruluğu önlemeye yardımcı olur.

Tek başına bir nemlendirici olarak kullanabilir veya ekstra nemlendirme desteği için favori nemlendiricinize veya serumunuza ekleyebilirsiniz.

Güneş Yanığının Belirtilerini Hafifletir

Aloe vera onun için iyi bilinir rahatlatıcı ve serinletici özellikler, Bu da onu güneş yanığı için mükemmel bir çare haline getiriyor.

Güneş yanığı olan cilde aloe vera jeli uygulamak, ağrıyı, kızarıklığı ve iltihabı azaltmanın yanı sıra iyileşmeyi hızlandırmaya da yardımcı olabilir.

Güneş yanığının aloe vera ile tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun.

Egzamayı rahatlatır

Egzama, kuru, kaşıntılı ve iltihaplı cilt ile karakterize kronik bir cilt rahatsızlığıdır.

Aloe vera cildi yumuşatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olabilir, egzama ile birlikte gelen kaşıntı ve iltihabı azaltır.

Hasarlı Cilt Bariyerini Onarır

Ayrıca şuna da yardımcı olabilir: nem sağlayarak cilt bariyerini onarır ve güçlendirir.

Kimyasal peeling gibi iyileşme sürecinde ciltte hassasiyete ve kızarıklığa neden olabilecek birçok profesyonel tedavi vardır.

İyileşmeyi hızlandırmak ve cildinizin nemli kalmasına yardımcı olmak için, kızarıklık ve şişkinliğin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla günde iki kez veya daha fazla aloe vera jeli kullanın.

Hiperpigmentasyonu Azaltır

Aloe vera aşağıdakileri yapabilecek bileşikler içerir: hiperpigmentasyonun ve koyu lekelerin hafifletilmesine yardımcı olur, daha parlak, daha eşit bir ten rengiyle sonuçlanır.

Vücudunuzda olabilecek koyu lekeler veya yara izleri üzerinde aloe vera jelini düzenli olarak kullanmak, zamanla kesinlikle hafifletecek ve iyileştirecektir.

Hiperpigmentasyon için daha hedefe yönelik bir tedavi arıyorsanız, En iyi 10 serum listemize göz atın.

İletkenlik Jeli olarak çalışır

Jel formundaki Aloe vera ürünleri, mikro akımlı yüz bakımı sırasında iletkenlik sağlamak ve cihazın cilt üzerinde rahatça kaymasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Ayrıca bu amaç için özel olarak üretilmiş aloe veralı ürünler de bulunmaktadır ve en iyi seçeneklerimizi aşağıda bulabilirsiniz!

Le Mieux O2 İletken Yüz Jeli

Bir mikro akım cihazı almak istiyorsanız, talimatlar size her zaman cihazın cilt üzerinde kayması için iletken bir jele ihtiyaç duyduğunu söyleyecektir ve Le Mieux’den gelen bu cihaz bunun için mükemmeldir.

Onun Mikro akım tedaviniz sırasında tahrişi önlemeye yardımcı olacak sakinleştirici bir jel Aloe yaprağı ekstresi sayesinde bakım sonrası rahatlatıcı jel olarak da kullanılabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir