Areola Dövmesi İçin Meme Uyuşmasını Anlamak

breast numbness
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ameliyat Türü Neden Önemlidir?

Her meme rekonstrüksiyon işlemi uyuşmayla ilgili farklı zorluklar sunar.

Örneğin flep prosedürleri iki alanda uyuşmaya neden olabilir: donör bölgesi ve memenin kendisi. Ayrıca her iki bölgede de iz kalır, dolayısıyla hasta yara izinin revizyonunu veya kamuflajını da isteyebilir.

Resim kaynağı: Instagram @imagineyounew

Ayrıca ameliyatın özelliğine, hastanın iyileşme sürecine, sinirlerin ne kadar ve ne ölçüde etkilendiğine veya onarıldığına bağlı olarak uyuşukluğun derecesi farklılık gösterebilir.

Kadınların ameliyattan önce uyuşukluk da dahil olmak üzere olası yan etkileri cerrahlarıyla görüşmesi önemlidir. Bu konuşma, gerçekçi beklentilerin belirlenmesine ve meme rekonstrüksiyonu dövmesi gibi ameliyat sonrası kararların alınmasına yardımcı olabilir.

Aynı zamanda Dövme uzmanlarının tüm bu faktörleri müşteriyle önceden tartışması önemlidir. Malısın Müşterinin tedavi geçmişi hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinin yani neyle çalıştığını biliyorsun.

Meme Uyuşmasının Düzeyi Sanatçının Yaklaşımını Nasıl Belirliyor?

Cerrahi meme rekonstrüksiyon yöntemlerine bağlı olarak uyuşukluktaki değişkenlik göz önüne alındığında, dövme sanatçılarının müşterinin geçirdiği rekonstrüksiyon türünü anlaması çok önemlidir.

Dövme tekniğinin ameliyata, uyuşukluğun derecesine ve diğer komplikasyonlara veya hususlara bağlı olarak ayarlanması gerekebilir.

Dövme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yara dokusunun memenin neresinde olduğuna bağlı olarak, özellikle meme başı bölgesinde dövme yapmak zorluklar yaratabilir.

İğne yara dokusunun üzerinden atlayabilir ve bu da düzgün bir renk akışı elde etmeyi zorlaştırabilir. Bu yaygın bir sorundur, ancak bunu çözecek teknikler vardır.

Dövme makinenizi 4,5 seviyeye ayarlayın ve beş yuvarlak gölgelendirici kullanınçünkü bu, meme ucu bölgesinde daha tutarlı bir renk akışı sağlanmasına yardımcı olabilir.

İğne atlarsa şunları yapabilirsiniz: alttan başlayın ve yavaşça gölgeleyin Yara dokusuyla çalışmak için.

Önemlidir sezgisel olarak Dövme yapacağınız kişiyle, iğnelerin nasıl aktığına dikkat ederek. Zorluklarla karşılaşırsanız sabırlı olun ve devam edin yavaş bir kırbaç gölgeleme İstenilen resmi elde etmek için meme ucunun alt kısmından başlayarak.

meme uyuşukluğunun düzeyi sanatçının yaklaşımını nasıl belirliyor?

Uyuşturma Kremi Hususları:

Birinin dövme yapmak için uyuşturucu kremaya ihtiyacı olup olmadığını belirlemek yalnızca ameliyatın veya yara izinin türüne bağlı değildir.

Her kadının uyuşma deneyimi farklılık gösterir, bu nedenle müşterinizle iletişim kurmak çok önemlidir. Dövme yaptığınız bölgede herhangi bir his hissedip hissetmediklerini sorun.

Bir kadın tamamen uyuştuğunu iddia etse bile dövme işlemi sırasında bunu hissedebildiği anlar olabilir.

Müşterinizle sürekli iletişim halinde olun ve sezgisel olarak bedenleriyle bağlantıda kalın. Bir şey doğru gelmiyorsa, ince bir hareket veya işaret yapabilirler. Bu gibi durumlarda, dövme işlemi boyunca rahatlıklarını sağlamak için onlarla görüşün.

Meme ucu dövmesi için uyuşturucu kremle ilgili hususlar

Son düşünceler

Meme uyuşmasını anlamak, meme ucu ve areola dövmeleri yaparken bilmeniz gereken anatomik sonuçların yalnızca bir yönüdür.

Fiziksel etkenlerin listesi çok geniştir ve onlar hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye zaman ve çaba ayırmalısınız, ancak size (rekonstrüktif dövme sanatçısı olarak) son söz olarak, size her zaman zihinsel ve duygusal etkileri saklamanızı tavsiye ederim. akılda.

Müşterileriniz size dövme yaptırmak için geliyorlar, evet, ama aynı zamanda en azından normale dönme hissinin bir kısmını da almak istiyorlar. Yani, deyim yerindeyse, sandalye başında çalışmaktan asla vazgeçmeyin ve danışanın kendisini rahat hissetmesi için elinizden geleni yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir