Avantajları ve Kendin Yap İpuçlarını Keşfedin

flaxseed mask benefits application blog
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Keten Tohumu Yüz Maskesi Kullanmanın Faydaları

Keten tohumu küçük olmasına rağmen cildiniz için pek çok avantajla doludur. İçerdikleri yüksek miktarda protein ve antioksidanlarbeslenmenin yanı sıra cildinizi dış etkenlerden korumanız açısından da faydalıdır.

Keten tohumu zengindir doğal lif cildi nemlendirip rahatlatırken, antioksidanlar yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur. Keten tohumu maskesini kullandıktan sonra deneyimleyeceğiniz birkaç önemli faydaya bakalım.

Keten Tohumu Maskeleri Cildin Nemlenmesini Artırır

Keten tohumu nar gibi meyveler kadar sulu görünmeyebilir. Ancak bu minik tohumların olağanüstü özellikleri var. su emici özelliklersüngerlere benzer.

Bir maskeye karıştırılıp yüze uygulandığında, jel benzeri doku olarak hareket eden koruyucu bariyeresnek bir görünüm için nemi hapseder ve nemlendirilmiş cilt. Cilt emebilir temel besinlersonuç olarak sağlıklı ve gençleşmiş görünüm.

Uzun bir günün ardından serinletici bir içecek içtiğinizde hissettiğiniz hissi biliyor musunuz? Keten tohumu maskelerinin cildiniz için yaptığı şey budur; yenilenmiş ve içerik.

Keten Tohumu Sivilceleri Önler

Keten tohumu harika bir vitamin ve mineral kaynağıdır. B vitaminleri, E vitamini ve çinko. Yardım edebilirler Cilt tahrişini yatıştırır, yaraları iyileştirir, sivilce ve sivilcelerle savaşır Antiinflamatuar özellikleri nedeniyle.

Keten tohumlarında bulunan antioksidanlar olan lignanlar cildinizi oksidatif strese karşı koruyabilir ve östrojen gibi davranabilir. Çatlaklar dış etkenlerden kaynaklanabileceğinden keten tohumu oksidatif stres olasılığını azaltmak ve kırılmaları önleyin.

Keten tohumu ayrıca, yağ üretiminin doğru dengesini koruyarak gözeneklerin tıkanmasını önleyen omega-3 yağ asitlerine de sahiptir. Bu yararlı olabilir çünkü aşırı yağ üretimi aynı zamanda kopmalara da yol açabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir