Bacne için En İyi Ürünler ve Profesyonel Tedaviler

treatments for bacne
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakteri temizleme rutininizi profesyonel yardım almadan gerçekleştiriyorsanız, Her zaman ürünlerdeki talimatlara uymayı ve sabırlı olmayı unutmayın. Önemli bir iyileşme görmek birkaç hafta sürebilir, bu yüzden cesaretiniz kırılmasın, buna bağlı kalın.

Bacne için Profesyonel Tedaviler

Reçetesiz ürünler ve topikal tedaviler yeterince işe yaramıyorsa, bakteri için profesyonel tedavileri keşfetmenin zamanı gelmiş olabilir.

Bacne’den etkili bir şekilde kurtulmak ve cildinizin görünümünü iyileştirmek için çeşitli seçenekler mevcuttur.

Kimyasal Peeling

Bacne de dahil olmak üzere genel olarak sivilce için en iyi tedavilerden biri kimyasal peelinglerdir. Kimyasal peelingler, cildin en dış katmanını çıkarmak, hücre yenilenmesini teşvik etmek ve gözenekleri açmak için peeling yapan bir kimyasal madde kullanır.

Vücut kimyasal peelingleri, aktif bakterilerin yanı sıra bakteri izleri ve iltihap sonrası hiperpigmentasyonun tedavisinde de mükemmeldir.

Farklı AHA ve BHA asitleriyle yapılabilirler ancak cilt teknisyeniniz özel ihtiyaçlarınıza göre uygun peeling tipini ve gücünü belirleyecektir.

Resim kaynağı: Instagram @skincolondon

Enzim Peelingleri

Hassas cilde sahip olan ve kimyasal peelingleri tolere edemeyen kişiler için enzim peelingleri iyi bir alternatiftir.

Bu tedaviler, cildi nazikçe eksfoliye etmek, akne ve hiperpigmentasyona yardımcı olmak ve daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkarmak için bazen küçük konsantrasyonlarda AHA veya BHA’larla birlikte meyve enzimleri kullanır.

Daha hafif doğası nedeniyle bu tedavinin daha yoğun sivilceler için uygun olmayabileceğini unutmayın.

Bacne için enzim kabuğuResim kaynağı: Instagram @joireslifestyle

Mavi/Kırmızı Işık Terapisi

Muhtemelen LED ışık tedavilerinin artan popülaritesini fark etmişsinizdir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Bu tedavi, bakne de dahil olmak üzere birçok cilt rahatsızlığına yardımcı olabilir.

Biraz farklı etkilere sahip farklı LED ışık türleri vardır. Bacne tedavisinde en popüler olanı kırmızı ışık ve mavi ışık terapisidir.

Mavi ışık sivilce karşıtı bir tedavi yöntemidir; sivilceye neden olan bakterileri öldürür ve hafif ila orta dereceli sivilceleri kontrol altında tutmaya yardımcı olabilir.

Kırmızı ışık genel olarak en iyisidirYara izi ve hiperpigmentasyon dahil olmak üzere çeşitli cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olduğu için.

Her ikisi de iyi, invazif olmayan seçeneklerdir ancak güzellik uzmanınız sizin durumunuz için en iyi olanı önerecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir