Botoks ve Dolgu Sonrası Mikro Akım Kullanabilir miyim?

microcurrent after botox
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekrar Gözden Geçirelim: Mikro Akım Nedir?

Mikro akımlı yüz bakımı, Botoks ve dolgu maddelerine popüler, invaziv olmayan bir alternatiftir. Az miktarda kullanır Yüz kaslarını harekete geçiren ve onlara daha tonlu ve şekilli bir görünüm kazandıran elektrik enerjisiYüzün için küçük bir egzersiz gibi.

Mikro akımın mutlu bir yan etkisi de aynı zamanda cildinizi gençleştirir çünkü elektrik aynı zamanda cildin yenilenme süreçlerini de tetikler.

Çoğu kişinin bunu bir alternatif olarak gördüğünü söylesek de mikro akım, botoks ve dolgular çoğu zaman bir araya getiriliyor.

Mikro akım yüz tedavisi hakkında her şeyi öğrenmek için bu bağlantıya tıklayın!

Resim kaynağı: Instagram @carolynsmithbeautytherapist

Botoks Sonrası Mikro Akım Kullanabilir miyim?

Evet ama düzelene kadar en az 2 hafta beklemeniz gerekiyor.

Yavaş yavaş başlamak isteyeceksiniz, Yine de. Yüzünüzün Botoks enjeksiyonu yapılan kısımları söz konusu olduğunda, alttaki kaslar temelde donmuş ve felç olmuştur, bu nedenle o bölgede daha dikkatli olun.

Mikro akım cihazındaki en düşük ayarla başlayın. Tedaviyi daha önce yapmış olsanız bile, önemli olan kaslarınızı yeniden buna göre yeniden ayarlayın.

Bunu yaptırmak için profesyonel bir salona giderseniz, Terapiste enjeksiyonları yüzünüze tam olarak ne zaman ve nerede yaptırdığınızı bildirdiğinizden emin olun.

Mikro Akım Botoks’u Bozar mı?

HAYIR.

Az önce bahsettiğimiz 2 haftayı beklediğiniz sürece, mikro akımın Botoks üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu gösteren hiçbir kanıt yoktur. Botoks sonrası mikro akım kullanımına bağlı olarak Botoksta veya yüzünüzde herhangi bir sorun olduğunu fark ederseniz bir uzmana danışın.

Mikro Akım vs. Botoks – Etkileri Nelerdir?

Botoksun birçok uygulaması vardır ancak en popüler olanı yaşlanma belirtilerini azaltmaktır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları hedef alarak daha pürüzsüz ve eşit bir cilt bırakır. Mikro akım, birincil işlevi olmasa da bunu da yapabilir.

Botoksun mikro akıma göre bir diğer faydası ise sonuçların anında ortaya çıkmasıdır. Her ne kadar Botoks yerleşene kadar biraz kesinti yaşayacak olsanız da, Mikro akım cihazının olumlu etkileri göstermeye başlaması haftalar hatta aylar alabilir.

Yani hedefiniz ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaksa, o zaman Botoks bunu başarmanın en hızlı yoludur.

Ancak daha şekillendirilmiş bir yüz istiyorsanız, mikro akım cihazı kullanmak zaman ve çabaya değer. Veya her iki etkiyi de elde etmek için bunları birleştirin!

Dolgu Sonrası Mikro Akım Kullanabilir miyim?

Mikro akımı dolgu maddeleri ile kullanabilir misiniz diye merak ediyorsanız, basit cevap şudur: evet ama hemen değil.

Ne kadar beklemeniz gerekecek? öncelikle dolgu enjekte ettiğiniz bölgeye bağlıdır.

Örneğin dolguyu sadece dudaklarınıza yaptırıyorsanız, dolgu sonrasında mikro akım kullanma konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü cihazı ilk etapta bu kadar hassas bir bölgede bile kullanmazsınız.

Öte yandan, dolgu maddelerinin enjekte edildiği alanın üzerinden geçmek için mikro akım cihazı kullanmak istiyorsanız uzmanlar öneriyor en az 48 saat beklemek. Yüzünüzde hala ağrı veya başka bir hassasiyet varsa mikro akım tedavisini biraz daha erteleyebilirsiniz.

Tekrar ediyorum, eğer mikro akımlı yüz bakımını bir salonda yaptırıyorsanız, Estetisyeninize enjeksiyonları ne zaman ve nerede yaptırdığınızı bildirin.

Evde mikro akım yapmak istiyorsanız favori mikro akım cihazı önerilerimize göz atın!

dolgudan sonra mikro akım kullanabilir miyimResim kaynağı: Freepik

Mikro Akım Dolgu Maddesini Çözer mi?

HAYIR.

Dolgu maddeleri mikro akımdan hiçbir şekilde etkilenmemelidirÇünkü dolgular yüzünüze elektriğin ulaşamayacağı kadar derine enjekte edilir.

Bu, dolguların mikro akımdan etkilenmesi durumunda bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu durumda bir profesyonelle iletişime geçmelisiniz.

Dolgu işlemlerinden sonra mikro akımı kullanabilir misiniz sorusu konusunda biraz kararsızsanız, en düşük ayardan başlayıp yukarıya doğru çalışmanızı öneririz. Bu şekilde öncelikle hem cildinizin hem de dolgu maddesinin tedaviye tepkisini test edecek ve güvenli tarafta kalacaksınız.

Mikro Akım ve Dolgular – Hangisi Daha İyi?

Botoks gibi bu sorunun cevabı hangi etkiyi elde etmek istediğinize bağlıdır. Dolgu maddeleri pek çok şey için kullanılabilir ve mutlaka yaşlanmayı ortadan kaldıran bir tedavi değildir (gerçi öyle de olabilir).

Dolgu maddeleri ile Botoks arasındaki temel fark, Botoksun kasları dondurmasıdır. dolgunluk kazandırmak için dolgu enjeksiyonları kullanılırken yüzün belirli bir kısmına (örneğin kırışıklıklar gibi). Yani mikro akım kasları hedef aldığından farklı etkiler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yine, bir mikro akım cihazı yaşlanma belirtilerini azaltmada yardımcı olabilir, ancak bu onun birincil işlevi değildir.

Özet

Uzun hikayeyi kısaltmak için – evet hem botokstan hem dolgudan sonra mikro akım kullanabilirsiniz.

Botoks enjeksiyonlarından sonra en az 2 hafta beklemek isteyeceksiniz çünkü her iki tedavi de kaslarınızı hedef alıyor. Dolgu işlemlerinden sonra sadece 48 saat bekleyebilirsiniz.

Mikro akımın enjeksiyonlar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmamalıdır, bu nedenle bir şey fark ederseniz emin olmak için doktorunuzu arayın.

Her iki durumda da, bu tedavileri birleştirirken tamamen güvende olmalısınız!

Kapak resmi kaynağı: Freepik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir