Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalıcı Makyaj o kadar gelişti ki, Çatlak Kamuflajı ile artık neredeyse her türlü sıkıntınız için çözümler sunuyor.

Bunlardan biri de medikal çatlak dövmesidir. Çatlaklar çok yaygın bir cilt rahatsızlığıdır, ancak birçok insan bu konuda güvensizlik hisseder. Kadınlara Tavsiyeler olarak doğal güzelliğinizi saklamak yerine ortaya çıkarmaktan yana olsak da, çatlaklardan kurtulmak istiyorsanız, artık onları yarı kalıcı çatlak Kamuflajı ile kamufle etme seçeneğiniz var.

Çatlak Kamuflajı hakkında her şeyi, nasıl çalıştığını, ne kadar sürdüğünü ve yaptırmak için neden iki kez düşünmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

İlginizi Çekebilir Yara İzi Kamuflajı

Çatlak Kamuflajı Etkili Bir Çözüm Müdür ?

Çatlak Kamuflajı yaptırmak, çatlakların renk değişimini gizlemenin belki de tek yoludur.

Ciltte ortaya çıkan çeşitli renklerdeki izler, Kalıcı makyaj ile renklendirilerek cilt yüzeyinin geri kalanıyla başarılı bir şekilde harmanlanabilir. Bu kulağa yeterince basit bir çözüm gibi gelse de, pratikte bu yöntemin bilmeniz gereken dezavantajları vardır.

Çatlak İzleri Nedir ?

Çatlaklar, kadın nüfusunun %90’ını ve birçok erkeği etkileyen son derece yaygın, tamamen iyi huylu bir cilt rahatsızlığıdır.

Cilt aşırı gerildiğinde meydana gelen bir tür kalıcı yara izidir. En sık ergenlik döneminde ortaya çıkarlar, ancak yaşamın ilerleyen dönemlerinde de ortaya çıkabilirler.

Çatlakların en yaygın nedenleri şunlardır:

Önemli ve hızlı kilo alımı veya kaybı
Hızlı kas büyümesi
Hamilelik
Büyüme atağı
Pembe, kırmızı, kahverengi, siyah, gümüş, beyaz veya mor olabilirler. Çoğu koyu renk olarak ortaya çıkar ve cildinizden biraz daha açık bir tona dönüşürken, diğerleri kırmızımsı kalır.

Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ? - Kadinlara Tavsiyeler
Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ?

Çatlaklar Önlenebilir Mi ?

Bazı çatlakların ortaya çıkması önlenebilir, ancak diğerleri kaçınılmazdır.

Açıkçası, sağlıklı beslenmek ve formda kalmak, çatlaklara neden olan hızlı kilo alımını önleyecektir. Ergenlik veya hamilelik döneminden geçiyorsanız, bunun sonucunda ortaya çıkan çatlakları azalttığını iddia eden çok sayıda krem ve yağ karışımı vardır.

Çatlak Kamuflajı Nedir ?

Kısacası, çatlaklarınız için bir kalıcı makyaj yöntemidir.

Kalıcı makyaj ile çatlak kamuflajı, geleneksel dövmenin bir yan ürünü olarak geliştirilmiştir, ancak tam kalıcı değildir. Dövmelerin aksine, çatlak kamuflajı bir tür mikropigmentasyondur ve doğal olarak karışması beklenir, temelde görünmezdir.

Yani renk eninde sonunda kaybolur. Solma hızı, uygulanan şeyin mürekkep mi yoksa vücudun parçalayıp emebileceği mineral pigmentler mi olduğuna bağlıdır.

Her Türlü Çatlak İçin Kamuflaj Yapılabilir Mi ?

Ne yazık ki hayır.

Sadece tamamen iyileşmiş ve cilt tonunuzdan daha açık bir tona dönüşmüş çatlaklar çatlak kamuflajı ile kamufle edilebilir. Yeni oluşmuş kırmızı veya morumsu izlerin kapatılması zordur ve doku dövme yapılamayacak kadar hassastır. İyileşmesi için zamana ihtiyacı vardır, aksi takdirde sisteminiz mürekkepten kurtulmak için daha fazla çalışacaktır.

Bu yüzden çoğu teknisyen 1 yıldan daha eski yara izlerine çatlak kamuflajı yapmaz.

Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ? - Kadinlara Tavsiyeler
Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ?

Çatlak Kamuflajı Nasıl Yapılır

Kozmetik dövme, dekoratif dövme ile hemen hemen aynı şekilde yapılır, sadece ömür boyu sürmesi amaçlanmaz. Cilde renk uygulamak için bir dövme makinesi kullanılır, ancak madde kalıcı pigment veya yarı kalıcı pigmentler olabilir.

Her iki durumda da deri kırılır ve renk derinin içine bırakılır. Yara dokusu maddeyi hasarsız cilt kadar çabuk parçalayamaz, bu nedenle sonuçlar mineral pigmentler için 3-5 yıl, kalıcı pigment için ise yaklaşık 7 yıl veya daha uzun sürer.

En önemli adım renk eşleştirmesidir. kamuflaj için uygun olan çatlaklar, cildin geri kalanından daha açık olmalıdır, böylece uyum sağlamaları için koyulaştırılabilirler. Yanlış renk seçimi, izleri azaltmak yerine daha görünür hale getireceğinden durumu daha da kötüleştirecektir.

Bu nedenle herhangi bir kalıcı makyaj sanatçısına değil, her zaman deneyimli bir cilt kamuflajı uzmanına gitmelisiniz.

Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ? - Kadinlara Tavsiyeler
Çatlak Kamuflajı Kalıcı Makyaj İle Mümkün Mü ?

Çatlak Kamuflajı İşlemi Sonrası Bakım

Çatlak kamuflajı için en önemli adımlardan biri doğru bakım sonrası rutinini takip etmektir. Uygun bakım sonrası rutin yönergelerini takip etmezseniz, iyileşme sürecinde enfeksiyon veya hiperpigmentasyon gibi komplikasyonlara neden olabilirsiniz. Ayrıca kötü kalıcılık riskiyle de karşı karşıya kalırsınız.

İyileşme süreci kabuklanma ve kaşıntı ile başlayacaktır, ancak yamalı iyileşmiş sonuçları önlemek için kabukları kaşımamak veya koparmamak önemlidir. Ayrıca bu dönemde yüzmekten, aşırı terlemekten ve güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Bu süre zarfında güneşe maruz kalmaktan kaçınmalı ve uygulama yapılan bölgeyi sanatçınızın önerdiği şekilde nemlendirmelisiniz.

Çatlak Kamuflajı – Ana Çıkarımlar
Çatlak kamuflajı, hamileliğe bağlı çatlaklarla uğraşan kadınlar veya kilo alımı ve büyüme mahmuzlarının neden olduğu çatlakları olan herkes için hayat değiştiren bir prosedür olabilir.

Kalıcı makyaj kullanarak çatlakları ve yara izlerini çevreleyen ciltle harmanlayarak gizlemeyi amaçlayan nispeten güvenli, invazif olmayan bir prosedürdür.

Sonuçlar genellikle uzun ömürlüdür ve karmaşık bir bakım sonrası rutini yoktur, bu da bu prosedürü güven artışı arayan herkes için mükemmel kılar.

Çatlak Kamuflajı Fiyatı Nedir ?

Çatlak kamuflajı genellikle seans başına ücretlendirilir, bu da yaklaşık 300 dolardan başlar, ancak bu fiyat sanatçıdan sanatçıya değişir.

Çoğu müşterinin birkaç seansa ihtiyacı vardır, çünkü yara dokusu mürekkebi kolayca almaz, bu nedenle nihai maliyet daha da fazla olabilir. Fiyat ayrıca işlem yapılan yüzeye de bağlıdır.

En iyisi konsültasyon yaptırmak ve teknisyenin durumu değerlendirmesine izin vermektir.

Yazı ve Çeviri için Teşekkürler @FatosOhrili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir