Çoklu Maskeleme İpuçları ve Püf Noktaları: En İyi Kombinasyonları Keşfedin

multimasking
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoklu Maske Nasıl Yapılır?

Çoklu maskelemeye dalmadan önce cildinizle ilgili endişelerinizi belirlemek çok önemlidir.

Herhangi bir alanın özel dikkat gerektirip gerektirmediğini inceleyin. Yaygın endişeler arasında yağlı T bölgesi, kuru ve pul pul alanlar (çoğunlukla yanaklar), donuk cilt ve belirgin cilt dokusu ve lekeli, sivilceye yatkın alanlar yer alır.

Cildinizin endişelerini belirledikten sonra, özellikle bu sorunları hedef alan maskeleri seçin.

Yağlılık için aşırı sebum üretimini kontrol altına almak amacıyla kil, kömür veya çamur maskesi kullanmak isteyebilirsiniz.

Cildi kurutmadan yağı çekecek ve bağlayacaklardır. Cildiniz de sivilceye yatkınsa salisilik asit veya kükürt gibi sivilceyle mücadele eden bileşenler içeren bir maske kullanmayı düşünün. Sık sık kesintiye uğrayan bölgelerde.

Kuruluk ve pullanma, nemi geri kazandıran nemlendirici bir maske ile hafifletilebilir. Nemlendirici arayın hyaluronik asit ve gliserin gibi bileşenlerin yanı sıra lipid açısından zengin maddeler Aspir yağı, mineral yağı ve skualen gibi.

Resim kaynağı: Freepik

Donuk bir cildi aydınlatmak istiyorsanız, C vitamini veya niasinamid gibi bileşenlerle zenginleştirilmiş bir maskeyi tercih edin.

Hiperpigmentasyon lekeleri veya ince çizgilerin oluşması gibi özel cilt endişeleriniz varsa, bu sorunları hafifletmek için formüle edilmiş aktif içerikli ürünler kullanın.

Örneğin, antioksidanlar Bu yaşlanma belirtilerinin her ikisini de hafifletmeye yardımcı oldukları için harika 2’si 1 arada bileşenlerdir. Yosun, meyan kökü ve yeşil çay gibi maddeler cildin güzelce sıkılaşmasına yardımcı olabilir.

Bunlar göz altı yamaları olarak da çok işe yarar şişliği azaltmaya ve cildi aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Popüler Çoklu Maskeleme Kombinasyonları + Ürün Kayıtları

Parlak bir cilde giden yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak ürün önerileriyle birlikte bazı popüler çoklu maskeleme kombinasyonlarını inceleyelim:

Karma Ciltler için Çoklu Maskeleme: Kil + Besleyici Maske

Karma ciltler için, T bölgesinde arındırıcı bir kil maskesinin hafif kuru bölgelerde besleyici bir maske ile birlikte kullanılması cildin dengelenmesine yardımcı olur.

Kil, cildin detoksifikasyonuna yardımcı olur ve gözenekleri gözle görülür şekilde azaltır. Aynı zamanda temizler, yağı azaltır ve dokuyu iyileştirir. Besleyici bir maske ile eşleştirmek cildin yumuşamasına yardımcı olur ve daha yumuşak ve nemli hissetmesini sağlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir