Denenecek En İyi 7 İnvaziv Olmayan Seçenek

non surgical face lift
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Sizin için en iyi noninvaziv yüz germeyi arıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz! En popüler ve etkili 7 prosedürün üzerinden geçelim ve bunların nasıl çalıştığını ve bunlardan ne kazanabileceğinizi size anlatalım:

Fibroblastlama

Plazma kalemi fibroblastlama, yüzünüzün nasıl kalkık görüneceği açısından size en iyi sonuçları verecek tedavidir. Hala ameliyat kadar dramatik olmayacak, ama bu muhtemelen alabileceğiniz en yakın şey.

Bu sadece salonlarda mevcuttur ve bunu yapmak için bir profesyonel gerekir. Bir kullanacaklar Cilt hücrelerini hedef alan, plazma kalemi adı verilen kalem şeklindeki alet. Bu travma onların büzülmesine ve çevredeki deriyi çekmesine neden olacak, böylece kaldırılmış bir etki elde edilecektir.

Bu sadece normal bir yüz germe işlemini taklit etmenin popüler bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda burun şekillendirmeye, göz kaldırmaya ve hatta göğüs kaldırmaya da uygulanabilir.

Plazma kalemiyle fibroblastlama hakkında her şeyi buradan öğrenin.

Resim kaynağı: Instagram @skinperfectbrisbane

Mikro Akım Yüz Bakımı

Adından da anlaşılacağı gibi bu tedavi, yüz kaslarınıza şok vermek için düşük seviyeli bir elektrik akımının kullanılmasını içerir. Mini şoklar kasların seğirmesine neden olarak bir egzersiz rutinini taklit eder.

Sonuç sadece daha tonlu ve hatlı bir yüz, ama aynı zamanda daha taze bir cilt, çünkü elektrik kollajen üretimini de artırıyor.

İyi haber şu ki evde mikro akım yüz bakımı yapabilirsinizözel bir cihaz kullanarak. Kötü haber şu ki, evde alacağınız sonuçlar kuaförde alacağınız kadar dramatik olmayacak ve bu da yine geleneksel ameliyatlar kadar dramatik olmayacak.

Mikro akımlı yüz bakımına ilişkin kapsamlı rehberimizi buradan okuyun!

Mikroiğneleme

Mikro iğneleme, tahmin edebileceğiniz gibi küçük iğneler içerir. Cildinizin yüzey seviyesine nüfuz etmek için kullanılırlar. serumların daha derin seviyelere ulaşmasını ve olağan etkilerini artırmasını sağlar.

Bu tedavinin temel amacı, peptitler veya Hyaluron gibi yaşlanma karşıtı ajanların eklenmesiyle cildi gençleştirmektir. Yaşlanma karşıtı serum olmasa bile iğnelerin neden olduğu mini travma, yaşlanmayı geciktirmek için yeterlidir. Cildinizin doğal kollajen üretimini teşvik edin ve gözle görülür sonuçlar alın.

Bu aynı zamanda sarkan cildin kaldırılmasına yardımcı olur ve hasar görmüş en dış katmanın pul pul dökülmesine yardımcı olur. Yani, asıl odak noktanız kaldırmanın kendisi olmasa da yine de daha genç görüneceksiniz!

Bu kılavuzda mikro iğneleme ve etkileri hakkında her şeyi öğrenin!

PRP Yüz Bakımı

Daha iyi bilinen PRP yüz bakımı vampir yüz, mikro iğnelemenin tartışmalı ama etkili bir yan ürünüdür. PRP’yi bu kadar sorgulanabilir kılan şey, Serum yerine kan kullanılıyor.

Kesinlikle herkese göre olmasa da, vampir yüz bakımı kendini kanıtladı. ince çizgileri, kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini gidermede oldukça etkilidir. Aynı zamanda sarkmış ve donuk ciltle mücadeleye yardımcı olarak yenilenmiş, daha genç bir son görünüm sağlar.

Üstüne üstlük, aynı zamanda istenmeyen cilt dokusu, hiperpigmentasyon, yara izleri, çatlaklar ve hatta saç dökülmesiyle mücadele etmenize de yardımcı olabilir!

PRP yüz bakımına derinlemesine bakmak için bu bağlantıyı takip edin!

prp yüz öncesi ve sonrasıResim kaynağı: Instagram @rejuvenationbyirina

HIFU Yüz Bakımı

HIFU yüz bakımı, farklı cilt sorunlarının tedavisi için uygun olan ancak öncelikle yaşlanma belirtilerinin görünürlüğünü azaltmaya odaklandı ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi.

HIFU, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelir; bu, bunun bir tür ultrason yüz bakımı olduğu anlamına gelir. kozmetik sorunları düzeltmeye yardımcı olmak için frekanslara dayanan, tamamen invazif olmayan bir prosedür.

Tedavinin kendisi çok hızlıdır ve bununla ilişkili herhangi bir rahatsızlık yoktur, dolayısıyla bunun plastik cerrahiye oldukça iyi bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Üstelik vücudun farklı bölgelerinde de kullanılabiliyor!

Kapsamlı kılavuzumuzdan HIFU yüz bakımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ulterapi

Bu tedavi her ne kadar çok etkili, muhtemelen bu listedeki en bilimsel (ve aynı zamanda en pahalı olanıdır). Radyolojiden ilkeleri kullanır. sarkan cildi sıkılaştırmaya ve yüz yağını azaltmaya yardımcı olur, ki bu da meşhur bir şekilde kilo kaybına dirençlidir.

İşlem profesyonel bir dermatolog tarafından veya bir dermatoloğun gözetiminde yapılır. Tedavi etmek istediğiniz alanın etrafındaki deriye ve kaslara nüfuz etmek için ses dalgası enerjisini kullanan bir makine kullanacaklardır. Kas kasılıp küçülecek ve size o imrenilen hatlı görünümü verecektir.

Mikro akımda olduğu gibi, şanslı bir yan etki de cildinizin kollajen üretimini arttırmasıdır. ince çizgileri ve kırışıklıkları azalttı.

Thermage

Bu prosedür, cildinizin derin katmanlarını hedeflemek için radyofrekans ve ısı kullanır çünkü bunlar kolajen açısından en zengin bölgelerdir. Isı, suyu kollajenden ayırır, bu da ani bir kasılmaya neden olur, bu da daha sonra cildinizin sıkılaşmasına neden olur.

Thermage’ın etkileri, daha yavaş iyileşme tepkisi nedeniyle uzun sürelidir (kalıcı olmasa da). Bu süre zarfında daha fazla kolajen depolanır ve yeniden şekillenir, zamanla cilt daha da sıkılaşır. İkincil yanıt, 6 aya kadar devam eden iyileşmeyle sonuçlanır.

Isı kullanmasına rağmen işlem ağrılı veya rahatsız edici değildir; bunun için kullanılan cihazın soğutucu, titreşimli bir ucu vardır ve bu da tüm tedavinin daha kolay olmasını sağlar. daha çok masaj gibi hissediyorum.

Thermage bu prosedürlerden biridir. vücudun her yerine yapılabilir. Yüz dışında en çok yeni anneler tarafından hamilelik sonrası karın sarkmasını azaltmak için yapılır.

Sıvı Yüz Germe

Sıvı yüz gerdirmenin gerçekte evrensel bir tanımı yoktur; Yüzün farklı bölgelerine farklı miktarlarda dolgu maddesi uygulanması. Bazıları için hedef alanlar göz çevresi olurken, bazıları için ise en fazla dolgu çene çizgisi çevresine yerleştirilecektir.

Bu kadar bireysel olması onu diğerlerinden farklı kılıyor. Ancak nerede ve ne kadar dolguya ihtiyaç duyulacağına doktorunuzun karar vermesi gerekir. Benzer şekilde, farklı dolgu türleri, bu yüzden bu seçimi de onlara bırakmalısınız.

Sıvı yüz germe öncesi ve sonrasıResim kaynağı: Instagram @injectorfarah

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir