Doğal ve Takma Kirpikleri Kesebilir misiniz?

eyelash trimming
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Takma Kirpikleri Kesebilir misiniz?

Kesinlikle! Aslında bu en yaygın kirpik düzeltme uygulamasıdır. Göz şeklinize ve istediğiniz görünüme mükemmel şekilde uyan, size özel bir uyum elde etmenizi sağlar.

Çünkü takma kirpikler, görünümünüze anında dramatiklik ve çekicilik katmanın harika bir yolu olsa da, genellikle göz şeklinize veya istediğiniz uzunluğa tam olarak uymayan standart boyutlarda gelirler.

Bu nedenle onları kırpmak, görünüşleri açısından önemli bir fark yaratabilir.

Takma Kirpik Nasıl Kesilir

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturmak önemlidir.takma kirpiklerinizi kesmenin iki yolu var.

Bunlardan biri kirpik şeridinin uzunluğunu kırpmaktır gözünüze tam oturduğundan emin olmak için diğeri ise çok uzunsa saçın uzunluğunu kısaltmak. Her ikisini de yapabilirsiniz ve bunu nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız.

Kirpik şeritlerinin uzunluğunun kirpiklerini düzeltmek için:

  • Takma kirpikleri doğal kirpik çizginize göre ölçerek başlayın. Bu size ne kadar uzunlukta kesilmesi gerektiği konusunda bir fikir verecektir.
  • Takma kirpiklerin uzunluğunu kısaltmak için, dış köşeden bir seferde küçük bir miktar keserek başlayın. Bu, uzunluğu kademeli olarak ayarlamanıza ve çok fazla kesmenizi önlemenize olanak tanır.
  • Takma kirpiklerin genellikle gözünüzün iç köşesine doğru daha kısa olması ve dış köşeye doğru uzunluğunun kademeli olarak artması gerektiğini unutmayın. Bu daha doğal ve kalkık bir etki yaratır.
  • Makası kirpiğe dik tutarak kirpik tüylerini kesin güdük ve doğal olmayan bir görünüm elde etmemek için soyun.
  • Her düzeltmeden sonra, sahte kirpikleri doğal kirpik çizginize göre yeniden ölçün uzunluğunu değerlendirmek için Gerekirse, istediğiniz görünümü elde edene kadar daha fazla ayarlama yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir