Dudak Allığından Sonra Öpebilir misin? Ne Kadar Beklemeniz Gerekir?

can you kiss after lip blush
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dudak allığınızı yeni yaptırdıysanız ve yeni dudaklarınızı kullanmak ve sevdiğiniz kişiye bir öpücük vermek için çok heyecanlıysanız, size kötü bir haberimiz var: biraz beklemen gerekecek. Elbette, yeni bir görünümün sevinci muhtemelen sizi daha da şefkatli kılıyor, ancak acele etmek her şeyi mahvedebilir, ayrıca oldukça rahatsız edici de olabilir.

Bu nedenle, dudak allığından sonra öpebilir misiniz, bekleme süresinin ne kadar olması gerektiği gibi sık sorulan soruların yanıtlarını vermek ve dudak allığının genel olarak güvenli bir şekilde iyileşmesini nasıl sağlayacağınıza dair birkaç ipucu vermek için buradayız. Başlayalım!

Öncelikle Bir Gözden Geçirelim: Dudak Allığı Nedir?

Dudak allık bir şeklidir yarı kalıcı dudak dövmesive dudakların rengini ve şeklini geliştirmenin çok popüler bir yolu.

Dudak kızarması şu şekilde yapılır: özel PMU makinesi Bu, geleneksel dövme kalemine benzer ve şunu ima eder: dudaklarınızdaki derinin altına kozmetik pigmentler enjekte etmek Onlara uzun süre kalıcı renk sağlamak.

Bu konuda en iyi şey şu ki asla lekelenmeyecekRenk cildinizin altında olduğundan, yemek yedikten, içki içtikten veya öpüştükten sonra dudaklarınızı düzeltme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Dezavantajı ise söylediğimiz gibi, sadece yarı kalıcıyani birkaç yıl içinde ortadan kalkacak. Yine de bu iyi bir şey olabilir çünkü normal dövmelerde olduğu gibi sonsuza kadar aynı stile bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Dudak allığı yalnızca dudaklara renk katmak için kullanılmaz; aynı zamanda alt tonları düzeltmek, yara izlerini kamufle etmek ve hatta Fordyce lekelerini gizlemek için de sıklıkla kullanılır.

Bu tedavi hakkında daha fazla bilgi edinmek için dudak kızarmasına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuza göz atın..

Resim kaynağı: Instagram @ashleighvictoria.pmu

Peki Dudak Allığından Sonra Öpebilir misin?

HAYIR. Dudak allık iyileşme sürecinde öpüşmekten kaçınmalısınız.

Dudak allığının iyileşme süreci yaklaşık 7-10 gün sürer, ancak bu herkes için farklı görünebilir. Önemli olan dudaklarının soyulması bitene kadar bekle (kendi başlarına!) somurtmak veya dudaklarınızı büzmek ve tabii ki öpüşmek gibi aktivitelere devam etmeden önce.

Duygularınızı kontrol altında tutmak bazen zor olsa da, öpücüksüz bir hafta, birkaç yıl süren düzensiz dudak allık sonuçları kadar kötü değildir!

Dudak Allık Öncesi Nasıl Olur?

Dudak allık tedavinizin başarısı, işlem sonrasında ve öncesinde birçok faktöre bağlıdır. Ne yazık ki, sanatçıların bu konu üzerinde pek bir kontrolü yok, bu yüzden randevunuzdan önceki günlerde dudaklarınıza iyi bakmanız size kalmış.

Genellikle dudaklarınızı aşırı derecede ısırmamanız veya yalamamanız tavsiye edilir ve bu da öpüşmemek anlamına gelir.

Ayrıca sanatçınızın işlem öncesi bazı ilaçları, takviyeleri, kahve ve alkol gibi maddeleri tüketmemesi yönündeki talimatlarını dikkate almamak, sonuçları engelleyebilir ve işlem sırasında bazı komplikasyonlara yol açabilir.

dudak allık ön bakım ipuçlarıResim kaynağı: Instagram @pmuhub

Dudak Allığından Sonra Öpüşmek – Ne Yanlış Gidebilir?

Dudaklarınız henüz iyileşirken öpücüğe girmek birçok farklı riskin artmasına neden olabilir. Ayrıca, aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışacağımız dudaklarınızı sağlıksız yüzeylere ve sürtünmeye maruz bırakmak gibi iyileşme sırasında kaçınılması gereken birkaç şeyi de kontrol eder.

Eğer birini yeni yapılmış dudak allığıyla öpmeye karar verirsen, sadece düzensiz sonuçları değil, aynı zamanda bir enfeksiyonu da riske atıyorsunuzbu da süreci daha uzun hale getirecek ve yönetilmesini zorlaştıracaktır.

Artı, öpüşmek pek de harika hissettirmeyecek dudaklarınız normalden daha kuru olacağından acıyacak ve gergin hissedeceklerdir (Aslında bir öpücükten bekleyeceğiniz bir şey değil, değil mi?).

Dudak kızarması riskleri ve yan etkileri hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Dudak Allık Sonrası Öpüşmeden Önce Ne Kadar Beklemeli?

Daha önce de belirttiğimiz gibi dudaklarınız dudak allıklarının iyileşme aşamasındayken öpüşmekten kaçınmalısınız. Bu zaman dilimini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, Gelin dudak allıklarının iyileşme sürecinin günden güne nasıl göründüğüne bir göz atalım.

Dudak Allık İyileşme Süreci Nasıl Görünür?

Çoğu insan için iyileşme sürecinin tamamı yaklaşık olarak sürecektir. 7-10 gün. Sürecin kendisi çok uzun değil ve çok fazla çaba gerektirmiyor, ancak buna birazdan değineceğiz.

İşte ilk hafta boyunca görmeyi bekleyebileceğiniz şeyler:

1.Gün: Şişlik, hassasiyet, rengin açılması. Bunların hepsi tamamen normaldir ve zamanla kendiliğinden geçecektir. Rahatsızlıkların hiçbiri başa çıkılmayacak kadar fazla olmamalıdır, ancak aynı zamanda uçuk geliştirme olasılığına da hazırlıklı olmalısınız.

2. Gün: Daha az şişlik ve hassasiyet, biraz kuruluk. Bu süre zarfında dudaklarınız çatlamış hissedecektir, bu yüzden bunu hafifletecek ürünleri burada bulabilirsiniz.

3. ve 4. Günler: Kaşıntı ve soyulma. Dudaklarınızı soymayın; pigmente zarar verebilirsiniz; bırakın doğa kendi yolunda gitsin.

5-10. Günler: Soyulma, renk solması. Bu süre zarfında dudaklarınız beklenen rengi alacaktır. Onları seçmekten kaçınmaya devam edin.

dudak allık iyileşme süreciResim kaynağı: Instagram @88artistry

İyileşme Sürecini Acısız Bir Şekilde Nasıl Geçirirsiniz?

Söylediğimiz gibi, dudak allığınızın iyileşmesine yardımcı olma süreci çok fazla bir şey yapmanızı gerektirmeyecektir. Yine de enfeksiyon riskini en aza indirmek veya yeni görünümünüzü bozmak için bu hassas dönemde kaçınmak isteyeceğiniz birkaç şey var.

İşte yapmamanız gerekenler:

  • Onları ıslatmayın. Buna havuzlar, saunalar, uzun duşlar, yüzünüzü yıkamak ve hatta içki içmek de dahildir. Bölgeyi nemli bir pamuklu ped ile hafifçe vurarak temizleyin ve bir süreliğine pipetlere yapıştırın.
  • Herhangi bir sürtünme uygulamayın. Bu, çatlamış cildi yırtabilir ve pigmenti dışarı çıkarabilir; bu nedenle ekstra nazik olun.
  • Onları seçmeyin. Sonunda düzensiz iyileşmeye neden olabilirler.
  • Onlara kirli ellerle dokunmayın. Hiç dokunmamak en doğrusu ama dokunacaksanız parmaklarınızın temiz olduğundan emin olun.
  • Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayın. Işınlar pigmentin daha hızlı solmasına ve renginin değişmesine neden olabilir.
  • Herhangi bir ürün kullanmayın. Bunun tek istisnası özel merhemdir.
  • Çok sıcak, soğuk veya baharatlı hiçbir şey yemeyin. Acı verir ve şişliğin daha da kötüleşmesine neden olabilir.
  • Alkol veya sigara içmeyin. Dudakları daha da kurutur.
  • Diş beyazlatma veya güzellik bakımı yaptırmayın. Sert malzemeler hassas dudaklarınıza uymayacaktır.
  • Diş macunu kullanmayın. Bunun yerine ne yapmanız gerektiğini buradan okuyun.

Özetle

Dudak allık sonrası öpüşülür mü sorusuna cevap vermek için şunu tekrar belirtelim: öpüşmeden önce 7-10 günlük iyileşme sürecini bekleyin. Bu süre zarfında dudaklarınız şişme, hassasiyet ve soyulma aşamalarından geçecektir. Sorunsuz bir iyileşme istiyorsanız dudaklarınızı ıslatmamaya, onlara sürtünmemeye veya herhangi bir sürtünme uygulamamaya çalışın.

Bu süre zarfında öpüşürseniz, düzensiz sonuçlarla ve hatta enfeksiyonla karşılaşabilirsiniz; bu nedenle, öpüşmeden önce dudaklarınızın soyulma aşamasını tamamlamasını beklemek en iyisidir.

Kapak resmi kaynağı: Freepik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir