Evde Ucuz Bakım için En İyi 5 Kaş Ağda Seti

best eyebrow wax kit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evde Kaş Ağda Seti Nasıl Kullanılır?

Evde kaş ağda seti kullanmak ilk başta korkutucu görünebilir, ancak biraz pratikle basit ve anlaşılır bir süreç haline gelir.

İşte evinizin rahatlığında salon kalitesinde kaşlara sahip olmanıza yardımcı olacak adım adım bir kılavuz.

İşlem farklılık gösterebileceğinden, özel kaş ağdası kitinizin talimatlarını okumayı unutmayın.

Adım 0: Balmumunda yama testi yapın Formüle alerjiniz olmadığından emin olmak için. Cildinizin gizli bir bölgesine az miktarda ağda uygulayın ve herhangi bir olumsuz reaksiyonu kontrol etmek için en az 24 saat bekleyin.

Adım 1: Kaşlarınızı hazırlayın. Bunları yukarı doğru fırçalayarak ve fazla uzunluğu küçük makasla keserek başlayın. Bu size elde etmek istediğiniz şeklin net bir görünümünü verecektir.

Adım 2: Alanı temizleyin. Ağda yapmadan önce kaşlarınızın etrafındaki derinin yağ veya makyaj içermediğinden emin olun. Kalıntıları gidermek için yumuşak bir temizleyici kullanın ve kurulayın.

Adım 3: Balmumu uygulayın. Sağlanan aleti kullanarak ağdayı tüylerin büyüme yönünde ince bir tabaka halinde uygulayın. Ağdayı, tüyleri almak istediğiniz bölgelere hedefleyerek hassas ve eşit bir şekilde uyguladığınızdan emin olun.

Adım 4: Tüyleri çıkarın. Ağda biraz soğuyup sertleştikten sonra, cildinizi gergin tutun ve ağdayı tüylerin uzama yönünün tersine hızla çekin. Rahatsızlığı en aza indirmek için hareketlerinizde kendinize güvenin ve hızlı olun.

Adım 5: Yatıştırın ve nemlendirin. Ağdadan sonra, kitinizde bulunan yatıştırıcı ağda sonrası losyonu veya jeli uygulayın. Cildi sakinleştirmek ve nemlendirmek için ağdalı bölgeye hafifçe masaj yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir