Gözlük ve Kontakt Lenslerle Kirpik Uzatma Kullanmak

eyelash extensions with glasses
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözlük ve Kontakt Lenslerle En İyi Uzatma Stilleri

O halde gelin işin eğlenceli kısmına geçelim: gözlük ve kontakt lens kullananlar için en iyi kirpik uzatma stilleri. Her iki dünyanın en iyilerini birleştiriyoruz: estetik ve konfor.

Yüzünüz için mükemmel kirpik uzantılarını seçerken dikkate almanız gereken birkaç faktör daha var: aşağıdakiler dahil:

  • Göz şekli
  • Kirpik uzatma tipi ve stili
  • Gözlüklerin şekli

Tercih ettiğiniz kirpik uzatma türü ne olursa olsun (klasik, hibrit, hacimli veya mega hacimli) Gözlük takarken ideal kirpik görünümünü seçmenize yardımcı olmak için buradayız!

Ancak gözlük veya kontakt lens kullananlar için uygun kirpik stillerine geçmeden önce, kirpik uzatma buklelerinin rolünü anlamak önemlidir. Kıvrılma ne kadar büyük olursa gözlük veya kontakt lenslerle temas o kadar az olur.

Şimdi, gözlüklü ve kontakt lensli kişiler için en iyi kirpik uzatma stillerine geçelim.

Klasik Kirpik Uzatma

Ayrıca şöyle bilinir 1’e 1 uzantılar, bu kirpikler uygulandı Doğal kirpiklerinize tek tek.

En doğal görünümü sunarlar ve birçok müşteri tarafından tercih edilirler. Klasik kirpikler genellikle en popüler olanıdır çünkü Kirpiklerinizi zahmetsizce ve etkili bir şekilde geliştirerek daha uzun ve daha kalın hale getirin.


Resim kaynağı: Instagram @elbeautylounge

Kedi Gözü Kirpikleri

Bu kirpik uzatma stili, gözlerinize baştan çıkarıcı, kedi gözü görünümü verir. Kontakt lens veya gözlük takıyorsanız bu sizin için mükemmeldir çünkü bunlar çoğunlukla doğal kirpiklerinizin uçlarına yoğunlaşarak uzatma etkisi sağlar.

Bu, sahip olacağınız anlamına gelir herhangi bir tahriş olasılığının daha az olması, özellikle bu tür kirpik stili kirpiklerinizin ucunda doğal bir şekilde kıvrıldığı için. Kedi kirpiklerinin de bir bonusu var – eyeliner gibi görünüyorlar!

Kedi kirpik uzantıları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

kedi gözü kirpik uzatma
Resim kaynağı: Instagram @rosegolduk_

Sincap Kirpikleri

Bu sevimli kirpik stili adını duymadıysanız, işte tüm ihtişamıyla burada.

Adından da anlaşılacağı gibi, sincap kirpikleri gözlerinizin neredeyse geyik gibi görünmesini sağlarancak tipik kedi gözü kirpiklerinin draması olmadan.

Bu çok evrensel kirpik uzatma stili ve neredeyse herkese uygundur, gözlük veya lens kullananların bu tarzı denemesini kolaylaştırıyor!

Sincap kirpik uzatmaları o kadar dramatik değil ama yine de gözlük çerçevelerinin altında bile görülebiliyorlar.

sincap kirpik uzatma stili
Resim kaynağı: Instagram @jjaybeebeauty_

Wispy Kirpik Uzantıları

Biraz drama isteyen ama yine de kirpiklerinin çerçevelerin altında görünmesini isteyenler için ince kirpikler cevaptır. Genellikle daha büyük bir kıvrımları vardır, böylece kontakt lenslerinizi güvenle takabilirsiniz. herhangi bir sorun olmadan.

Eğer kedi gözü görünümünü tercih ediyorsanız, kirpik teknisyeninizden de bunu isteyebilirsiniz. incecik kedi gözü kirpik uzantıları ve bu iki etkiyi birleştirin.

incecik kedi gözü kirpik uzantıları
Resim kaynağı: Instagram @evebeautylab

Kirpik Uzatma İçin En İyi Çerçeve Uyumları

Yalnızca kontak lens kullanıyorsanız, yine de görünür olacağından uzatma stilini seçmek biraz daha kolaydır. Ama eğer gözlük takıyorsan, muhteşem kirpiklerinizi tamamlayan bir çerçeve seçmek zor olabilir.

Kirpik uzatma için uygun çerçeveyi seçmek gözlük takan kişilerin konforunu ve etkinliğini önemli ölçüde etkiler.

Gözlük takıyorsanız ancak yine de kirpik uzatma işleminizin görünür olmasını ve güvenli bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, işte size bazı temel ipuçları:

  • Hafif çerçeveleri seçin: Titanyum veya asetat gibi hafif malzemelerden yapılmış camlar son derece hafiftir. Bu çerçevelerin kullanımı, özellikle kirpik uzantılarının ekstra ağırlığıyla birleştirildiğinde daha rahat olacaktır.
  • Daha yüksek köprüye sahip çerçeveleri düşünün: Daha yüksek köprüye sahip çerçeveler yüzünüzden daha uzakta durarak gözlüklerinize engel olmadan kirpik uzantılarınız için daha fazla alan sağlar.
  • Ayarlanabilir burun yastıklı çerçeveleri seçin: Burun yastıklarının her zaman sağladığı rahatlığın önemini gözlük kullananlar bilir. Gözlüklerinizin kirpik uzantılarınıza baskı yapmasını önlerler.
  • Daha küçük veya çerçevesiz çerçeveleri seçin: Daha küçük veya çerçevesiz çerçeveler, kirpik uzantılarınızla teması en aza indirerek takılma veya dolaşma riskini azaltabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir