Gözlüklü Kişiler İçin En İyi Kalıcı Makyaj Stilleri

best pmu styles for eyeglasses cover
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir PMU sanatçısı olarak müşterinin doğal güzelliğini arttırmanın önemini anlıyorsunuz. Ancak gözlüklü insanlarla çalışmak sanata yeni bir boyut katıyor.

Bu zorluk, çalışmanızın müşterinin gözlükleriyle rekabet etmek yerine onu tamamladığından emin olmak için düşünceli bir yaklaşım gerektirir.

İşte müşterilerinizin çerçevelerini gölgede bırakmadan özelliklerini geliştirmenize yardımcı olacak göz kalemi ve kaşlar için en iyi PMU stillerini nasıl seçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Başlamadan Önce İlk Önce Bunu Düşünün

Gözlüklü müşteriler için mükemmel PMU stilini seçerken gözünüzü büyük resme odaklamanız gerekir. Önemli olan sadece makyajın kendi başına nasıl göründüğü değil, aynı zamanda müşterinin göz aksesuarlarıyla ne kadar iyi çalıştığıdır.

Bu nedenle, çalışmanızın nihai sonuçlarını önemli ölçüde etkileyen bu temel unsurları dikkate almak için bir dakikanızı ayırın.

#1 Gözlük Çerçevesi Stili

Yapmak istediğin ilk şey Müşterinizin çerçevelerinin kalın mı yoksa hassas mı, yuvarlak mı yoksa köşeli mi olduğunu analiz edin. Bu, yüz simetrisini artıran ve denge yaratan PMU stilini seçmenize yardımcı olacaktır.

Daha sonra, çerçevelerin rengini göz önünde bulundurun. Bu, müşterinin gözlerini gözlüklerle çakışmadan güzelleştirmek için çerçeve rengiyle iyi çalışan pigmentleri seçmenize yardımcı olacaktır.

Ve unutma gözlüklerin köprü ve tapınak tasarımına bir göz atınçünkü bu yönler yüzün algılanan dengesini etkileyebilir.

#2 Büyütme Etkisi

Nasıl olduğunu anlamanız da önemlidir. gözlük gözlerin görünümünü büyütebilir veya azaltabilir.

Büyüteç kullanan müşteriler için şunları yapmak istersiniz: daha ince stiller aşırı dramatik bir etkiden kaçınmak için.

Her zaman şunu hatırla Büyütme etkisine göre PMU’nun kalınlığını ve yoğunluğunu ayarlayın.

Gözler, kalıcı makyaj ve gözlük arasındaki etkileşimi dikkate alarak dengeli ve estetik açıdan hoş bir görünüm yaratmaya çalışın.

#3 Müşterinin Yüz Şekli

Biraz zaman ayırın müşterinin gözlüklerinin yüzüne nasıl oturduğunu inceleyinyüz şekillerini ve elmacık kemikleri, çene çizgisi ve alın gibi belirgin özelliklerini not edin.

Burada analiz etmek istediğiniz gözlerin konumu ve boyutu çünkü bu, orantılılığı korumanıza ve gözlerin bunaltılmasını veya bunaltılmasını önlemenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca şunlara ekstra dikkat edin: müşterinin kaş kemeri ve uzunluğu çalışmanızın benzersiz özelliklerini tamamladığından emin olmak için. Açıları çerçeve tasarımıyla uyum sağlayacak ve uyumlu bir görünüm sağlayacak şekilde ayarlayın.

Resim kaynağı: Freepik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir