Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı, makyaj görünümlerini yeniden yaratmanın ve muhteşem kaşlar veya dolgun dudaklar elde etmenin harika bir yoludur, ancak aynı zamanda yara izlerini veya renk değişikliklerini örtmenin de en iyi yoludur. Yaralanma veya ameliyattan kaynaklanan yara izleri rahatsızlık verebilir ve kişinin özgüveninde sorunlara yol açabilir. Kalıcı makyaj, farklı kökenlerden gelen yara izlerinin yanı sıra vitiligo ve kanser tedavisi gibi durumların sonuçlarının görünürlüğünü azaltabilir ve uzun ömürlü bir çözüm olduğu için her gün kusurlarını makyajla örtmekle mücadele eden herkesin hayatını önemli ölçüde iyileştirebilir.

Kalıcı makyajla yara izi kamuflajı arayan müşterilerin çoğunun yüzünde yara izi olmasına rağmen, Cilt Kamuflajı vücudun neredeyse her yerinde yapılabileceğini belirtmek gerekir. Bunu akılda tutarak, farklı durumları kamufle etmek amacıyla cilt Cilt Kamuflajı tüm yönlerine daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir Saç Simülasyonu

Yara İzi Kamuflajı Nedir ?

Mikropigmentasyon, istenen kapsama alanı elde edilene kadar, mikroiğnenin tedavi edilen cilt bölgesine birçok kez yeniden yerleştirilmesi yoluyla pigmentlerin enjekte edilmesini ifade eden kalıcı bir makyaj tekniğidir. Bazen kozmetik dövme, tıbbi veya paramedikal dövme olarak adlandırılsa da, mikropigmentasyonun sonuçları vücut pigmentleri parçalayıp emdikçe sonunda kaybolur.

Genellikle güvenli, minimum alerjik reaksiyon riski ve çok az veya hiç kesinti olmadan kabul edilir, ancak bazı bakım sonrası bakım gerektirir.

Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ? - Kadinlara Tavsiyeler
Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ?

Cilt Kamuflajı Yoluyla Yara İzi Kamuflajı Nedir ?

Mikropigmentasyon yoluyla yara izi kamuflajı, sanatçının yara dokusuna veya cildin renksiz bölgesine özel harmanlanmış pigmentler enjekte etmesi anlamına gelir, böylece hasarlı bölgenin rengi onu çevreleyen cildin rengiyle eşleşir ve yara izini mümkün olduğunca görünmez hale getirir. Kelimenin tam anlamıyla renklendiriyorlar. Tedavinin etkinliği büyük ölçüde yara izinin türüne bağlıdır, ancak mutlaka bir iyileşme olacaktır.

Tedavinin Başarısı Yara Dokusuna Bağlı mıdır?

Yara izi hafifse ve cildin geri kalanına kıyasla kabarık veya çökük değilse, doğru pigment tonu harika sonuçlar verebilir ve cildin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde karışabilir. Hipertrofik yara izleri olarak adlandırılan kabarık veya daha koyu – kırmızımsı veya mor – izler cilt tonundaki pigmentlerle azaltılabilir, ancak tamamen silinemez.

Bazı sanatçılar, maksimum sonuç elde etmek için kamuflajdan önce bölgeye mikro iğne yapılmasını önermektedir, çünkü mikro iğne cilde orijinal dokusunu geri kazandırmaya yardımcı olabilir.

Yara izi Kamuflajına İçin Kimler Adaydır ?

Genel kural, Kalıcı Makyaj yoluyla yara izi kamufle edilmesini düşünmeden önce yara izinin 6 aydan eski olması gerektiğidir, ancak bazı sanatçılar oluşumundan en az bir yıl geçene kadar yara dokusu üzerinde çalışmayı reddeder. Ayrıca, yara izi hala fark edilebilir bir hızda renk değiştiriyorsa, durana kadar beklemek en iyisidir.

Aksi takdirde, mikropigmentasyon farklı kökenlerdeki yara izlerini azaltmada harika sonuçlar verir:

  • Yaralanma izleri
  • Ameliyat izleri
  • Plastik cerrahi yara izleri
  • Yanıklar (işlem yanık bölgenin dokusunu da değiştirir; mikroiğneleme daha yumuşak ve ince hale getirir)
  • Bazı doğum lekeleri türleri
  • Çatlaklar
  • Yaşlılık lekeleri
  • Yarık damaklar
  • Konjenital anomaliler
  • Hipo pigmentasyonlar

Kimler Yara İzi Kamuflajı İçin Aday Değildir.

Bazı yara izleri kamuflaj için uygun değildir. Koyu kenarlı bir yara izi, öncelikle yönetilmesi gereken Post İnflamatuar Hiper-Pigmentasyonun bir işareti olabilir.

Cilt mikropigmenatasyonu keloidler, Atar damarlar ve hiper-pigmentasyon üzerinde de yapılmaz.

Yara İzi kamuflajının Faydaları Nelerdir ?

Fiziksel faydaları açıktır; yara izi mikropigmentasyonu yara izlerini, renk değişikliklerini, yanıkları, çatlakları en aza indirebilir veya silebilir, ayrıca mastektomi sonrası meme izlerini en aza indirebilir. Ancak belki de tedavi ile gelen en önemli değişiklik psikolojiktir. Bir kusuru kamufle etmek özgürleşme anlamına gelebilir, kişiye güven artışı sağlayabilir, bir stres ve rahatsızlık kaynağını ortadan kaldırabilir ve genel olarak yaşam kalitesine katkıda bulunabilir.

Yara izleri genellikle acı verici deneyimlerin fiziksel hatırlatıcılarıdır ve duygusal travmaya neden olurlar, bu nedenle yara izini tamamen kapatmak iyileşme sürecinin bir parçası olabilir.

Ayrıca, yüzünde yara izi olan ve her gün düzenli makyajla yara izlerini kapatmak için çok fazla zaman harcayan kişilerin hayatını da kolaylaştırır.

Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ? - Kadinlara Tavsiyeler
Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ?

Tedavi Ne Kadar Sürer ?

Mikropigmentasyon seansının uzunluğunu kesin olarak tahmin etmek mümkün değildir. Yara izinin boyutuna, tedavi edilmesi gereken yüzeye ve aynı zamanda dokunun kalitesine bağlıdır. Yara dokusu daha az esnektir, bu nedenle üzerinde çalışmak daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Genellikle sanatçılar 1 saatlik seanslar halinde çalışır ve mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için birkaç seans gerekir.

Cilt Kamuflajı Acıtır Mı ?

Müşteriler Cilt Kamuflajı tam olarak acı vermediğini iddia ediyor, ancak biraz rahatsız edici olabileceğini kabul ediyorlar. Hissettiğiniz rahatsızlığın derecesi yara izinin türüne bağlıdır. Yara dokusundaki sinir uçları genellikle tahrip olur veya hasar görür, bu da ağrıyı azaltır, ancak tedavi edilen bölgeyi uyuşturan topikal anestezikler minimum rahatsızlık sağlar.

İyileşme Süreci

Yara izi Kamuflajı seansından sonraki iyileşme süreci, sanatçının cilde gereğinden fazla zarar vermeyecek kadar yetenekli olması koşuluyla hızlı ve kolaydır. Genellikle, uğraşmanız gereken tek şey biraz kabuklanma ve kızarıklık olacaktır, bu nedenle hayatınızı askıya almanıza gerek yoktur.

Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ? - Kadinlara Tavsiyeler
Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı Mümkün mü ?

Cilt Kamuflajı Sonrası Bakım

Cilt Kamuflajı sonrasındaki bakım da çok zahmetli değildir. Tek yapmanız gereken birkaç gün boyunca uygulama yapılan bölgeye dokunmaktan, ovalamaktan ve kaşımaktan kaçınmaktır. Ayrıca, bir haftaya kadar aşırı terlemekten kaçının. Sanatçınız size ekstra talimatlar verirse, bunlara uyduğunuzdan emin olun. Bunlar arasında bir süre düzenli olarak merhem sürmek de olabilir.

Herhangi bir kalıcı makyaj prosedürünün genel kuralı, pigmentlere zarar vermemek için belirli bir süre güneş ışığından kaçınmaktır, ancak bu özellikle yara izi örtmek için yapılan cilt kamuflajı için geçerlidir. Güneş ışığına maruz kalmak cildin koyulaşmasına neden olur, bu da işlem yapılan bölgenin kıyaslandığında daha açık görüneceği anlamına gelir.

Cilt Kamuflajı Sanatçı Nasıl Seçerim

Yara izi Cilt Kamuflajı oldukça uzmanlaşmış bir alandır. Çoğu kalıcı makyaj sanatçısı teknik olarak tıbbi Cilt Kamuflajı yapma yeterliliğine sahip gibi görünse de, çok titiz bir teknik gerektirdiği için ağırlıklı olarak bu tür işler yapan bir sanatçıya gitmek en iyisidir. Eğer cilt kamuflajı konusunda uzmanlaşmamış bir sanatçı seçerseniz, işleri daha da kötüleştirebilir ve yara izini gizlemek yerine vurgulayabilir.

Yara izi Cilt Kamuflajı düşünüyorsanız, bölgenizdeki sanatçıları araştırın: sosyal medyalarında veya web sitelerinde gezinin ve çalışmalarından örnekler bulun ve varsa yorumları okuyun. Aklınızda bir sanatçı olduğunda, bir danışma seansı ayarlayın. İstediğiniz kadar soru sorun ve sanatçının sertifikalı ve deneyimli olduğundan emin olun.
Türkiye’de bu işi profesyonelce yapan firmaların başında Bella Peau Gelmektedir.

Cilt Kamuflajı İle Yara İzi İşlemi Fiyatları

Cilt Kamuflajı fiyatı işlem yapılan yüzeye bağlı olarak değişebilir, ancak bir seansın genel fiyatı 500 $ civarındadır. Bazı sanatçılar danışma seansları ve takip düzeltmeleri için ekstra ücret almaktadır. Fiyat sanatçıya da bağlı olabilir. Daha tanınmış ve deneyimli sanatçılar daha fazla ücret alma eğilimindedir, ancak sonuç genellikle daha yüksek fiyatı haklı çıkarır.

Kalıcı Makyaj ile Yara İzi Kamuflajı

Yara izi Kamuflajı, farklı kökenlerdeki yara izlerini örtmenin veya en azından görünürlüğünü en aza indirmenin etkili bir yoludur. Dokuya pigmentler enjekte edilerek, yara izi veya renksiz cilt parçası onu çevreleyen ciltle eşleştirilir. Bu tür yara izi kamuflajı en çok cildin geri kalanından daha açık olan “düz” yara izlerinde etkilidir, ancak kırmızı veya mor yara izlerinde bile iyileştirme için yer vardır. Bu tedavi aynı zamanda muhtemelen kafa derisi izlerini örtmenin en iyi yoludur ve meme rekonstrüksiyonunun ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Maksimum sonuçlara ulaşmak biraz zaman ve biraz para gerektirse de, iyi yapılmış cilt kamuflajı, görünür yara izi nedeniyle özgüven sorunu yaşayan herkesin hayatını büyük ölçüde iyileştirebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir