Kalıcı Makyaj Nedir ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalıcı Makyaj nedir sorusunun en güzel yanıtı, Eyelinerınızı düzgün bir şekilde uygulamak için sabahları 10 dakikanız daha olsaydı ne kadar güzel olurdu diye hiç düşündünüz mü? Ya da daha da iyisi, sadece kalkıp yüzünüzü durulasanız ve makyajınız zaten orada olsa?

Kalıcı makyaj ile tüm bunlar mümkün. İlginize Çekebilecek Kalıcı Makyaj Yazıları

Kalıcı makyaj nedir ?

İntradermal pigmentasyon olarak da bilinen kalıcı makyaj, doğal pigmentlerin cildin dermal tabakasına uygulandığı devrim niteliğinde bir tekniktir. Kalıcı makyaj ile rujunuz, dudak kaleminiz, kaş kaleminiz ve göz kaleminiz 7/24 yeni uygulanmış gibi görünecektir.

Kalıcı makyaj, bu güzelleştirici etkisinin yanı sıra vitiligo, yara izleri ve beyaz lekeleri gizlemek isteyen ya da alopesi totalis gibi hastalıklardan muzdarip olan ve yeniden kaşlara sahip olmak isteyen kişiler için de yararlıdır. Benzer şekilde, meme ameliyatından sonra meme areolasını restore etmek veya geliştirmek için de kullanılır. Kullanım alanları çoktur ve en iyisi, doğru şekilde yapılırsa, prosedürler potansiyel riskler hakkında minimum endişe ile tamamen güvenlidir.

Kalıcı makyaj nedir ? nasıl yapılır ?

Acıyı hafifletmek için, makyaj sanatçısı işlem yapılan bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır, böylece genellikle hafif bir batma şeklinde çok az rahatsızlık hissedersiniz veya hiç hissetmezsiniz.

Herhangi bir işlemden önce, kullanılacak pigmente karşı alerjik bir reaksiyonunuz olup olmadığını kontrol etmek için cildinizde bir yama testi yapılacaktır. Kalıcı makyajınızın şekli ve rengi elbette sizin seçiminize bağlıdır, ancak makyaj sanatçısının tavsiye ve önerilerini dinlemek kötü bir fikir değildir, sonuçta onlar da sizin için en iyisini isterler.

Her prosedür normalde 30 ila 120 dakika sürer ve herhangi bir dövmede olduğu gibi, renkler başlangıçta biraz daha koyu / parlak olacak ve bölge şişecek ve kızaracaktır, ancak prosedüre bağlı olarak birkaç gün sonra her şey yerine gelecektir.

Evet, prosedür iğneler içeriyor, ancak normal bir dövme yaptırmak da öyle, bu nedenle korkmak için bir neden yok. Mikropigmentasyon adı verilen bu işlemde cildinize kalıcı pigment mürekkebi enjekte etmek için özel bir tür dövme kalemi kullanılır. Kalem, cilde nüfuz eden ve her dokunduğunda bir pigment damlası bırakan içi boş, titreşimli bir iğne ile donatılmıştır.

Kalıcı Makyaj nedir sorusunun en güzel yanıtı, Eyelinerınızı düzgün bir şekilde uygulamak için sabahları 10 dakikanız daha olsaydı ne kadar güzel olurdu diye hiç düşündünüz mü?
Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj Tedavileri

Kalıcı makyaj nedir ? Sadece estetik amaçlı veya hastalık gibi daha ciddi nedenlerden dolayı yapılmasına bakılmaksızın, en popüler Kalıcı Makyaj tedavileri şunlardır: kaşlar, dudak ve eyeliner.

Kalıcı Kaşlar

Güzelce yapılmış kaşlar birkaç yıldır herhangi bir makyaj görünümünün odak noktası olmuştur ve bu nedenle, anlaşılabilir bir şekilde, kalıcı kaş prosedürü de en popüler Kalıcı Makyaj tedavilerinden biri haline gelmiştir. Bu teknik, bıçak ya da çeşitli iğneler içeren döner kalem şeklinde elde taşınan manuel bir aleti içerir. Microblading olarak bilinen ilkinde, kaşlarınızın doğal kıllarını taklit eden kıl benzeri vuruşlar yapan bıçaklar kullanılır ve bunlar daha sonra pigment ile doldurulur.

Mikroshading olarak bilinen ikincisi biraz daha minimaldir çünkü ciltte kesikler oluşturmaz, ancak cildin epidermis tabakasında pigment biriktiren küçük iğneler kullanır ve yumuşak, pudralı bir görünüm yaratır. Prosedür genellikle bir ila iki saat sürer.

Kalıcı Dudak Renkledirme

Yemeklerden veya kahveden sonra ya da işte meşgul olduğunuzda rujunuz hakkında endişelenmenize gerek olmadığını hayal edin. Dudak allığı ile dudaklarınız her zaman ruj ve dudak kalemi kombinasyonunuzu yeni sürmüşsünüz gibi görünecektir. Bu işlem için makyaj sanatçıları, mikro gölgelendirme için kullanılana benzer, sadece farklı bir iğne setine sahip döner kalem kullanacaktır. Dudakların daha hassas olması nedeniyle, uyuşturucu kremle bile, bu prosedür biraz rahatsız edici olabilir, ancak sadece iki saat sonra istediğiniz dudak tonuna sahip olacağınızı unutmayın.

Artık rujlara para harcamak zorunda kalmamanın yanı sıra, yarı kalıcı dudak dövmesi, rujun çevredeki alana “kanamasını” azaltabilir ve dudak çizgisine daha iyi bir tanım verebilir. Renk seçimiyle ilgili olarak, birçok kişi doğal bir görünüm tercih eder ve bu nedenle nü veya yumuşak pembeyi seçer, ancak elbette daha dramatik bir görünüm isteyenler için de çok sayıda renk vardır.

Kalıcı Eyeliner

Kaşları ve dudakları hallettiğimize göre, eksik olan tek şey ve dürüst olmak gerekirse en çok zamanımızı alan şey eyeliner uygulamasıdır. Aceleniz olduğu ve elinizin sizinle oynamaya karar verdiği ve mükemmel bir çizgi çekmek yerine bir felaket yaşadığınız o sabahları hatırlıyor musunuz?

Neyse ki, kalıcı eyeliner ile tüm bu acılara son vermenin bir yolu var. Makyaj sanatçısı, içinde pigment bulunan küçük iğneler kullanarak kirpik çizginize renk enjekte eder, koyu görünmesini sağlar ve basitçe, normal eyeliner’ınızla elde etmek istediğiniz her şeyi, sadece lekeler olmadan elde eder. Kalıcı bir eyeliner ile koşuya ya da yüzme havuzuna gidebilirsiniz ve kirpik çizginiz hala mükemmel görünecektir.

Kalıcı Makyaj Nedir ? - Kadinlara Tavsiyeler
Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyajın Faydaları

Umarım Kalıcı Makyaj Nedir sorunuzun cevabını almışsınızdır: Hem erkeklerin hem de kadınların, sadece görünüşlerini güzelleştirmek isteyenlerin veya kendilerini daha iyi hissetmek isteyenlerin hayatını kolaylaştırabilecek bir dizi prosedür. Kalıcı Makyaj ile artık spor yaparken, bir yerde aceleniz varken veya cildinizde değiştirmek istediğiniz bazı kusurlar varken bile mükemmel uygulanmış makyajınıza sahip olabilirsiniz. Ayrıca, el titremesi ve benzeri nedenlerle makyaj yapamayan ya da geleneksel makyaja alerjisi olan kişiler için de harika bir seçenek.

Bunun için birçok uygulama vardır ve en iyi yanı, herkesin aday olmasıdır. Sadece dikkatli olun ve seçtiğiniz makyaj sanatçısının işlerini kontrol edin, çünkü bu size başarı ve nihai sonuçtan memnuniyet vaat edebilecek tek şeydir. Ayrıca, kalıcı makyaj olarak adlandırılsa da, hayattaki çoğu şey gibi sonsuza kadar sürmeyeceğini bilin, bu nedenle prosedüre bağlı olarak arada bir rötuşlara ihtiyaç duyacaktır.

Kalıcı Makyaj ile ilgili sorularınız için Tıklayınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir