Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu seçmeye gelince, hassas veya dövmeli ciltler için özel olarak tasarlanmış bir güneş koruyucuyu tercih edin.

Sonuçlarınızın mümkün olduğunca uzun süre taze ve canlı görünmesini istiyorsanız, uygun bakım ve koruma çok önemlidir. Kritik hususlardan biri kaşlarınızı güneşin zararlı UV ışınlarından korumaktır, bu nedenle Güneş koruma faktörü burada büyük bir rol oynar.

Ancak Kalıcı Makyaj kaşlar için en iyi güneş kreminin hangisi olduğundan emin olamayabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabilmeniz için Kalıcı Makyaj Sonrası için en iyi güneş kremlerinin bir listesini derledik.

İlginizi Çekebilir. Altın Oran Kaş

Kalıcı Makyaj Sonrası Hemen Güneş Kremi Sürebilir miyim ?

Evet, ancak hemen değil.

Kalıcı Makyaj sonrası prosedürünüzü takip eden ilk 7 gün boyunca, kesilerin veya deliklerin kapanması için doğrudan kaşlarınıza uygulamaktan kaçınmalısınız. Bu süre zarfında kaşlarınızı güneşe maruz bırakmaktan kaçının.

7-10 gün sonra güneş kremi uygulamaya başlayabilirsiniz (ve başlamalısınız!).

Güneşte uzun süre kalacağınızı biliyorsanız, ekstra önlemler de alın.

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu - Kadinlara Tavsiyeler
Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu

Kalıcı Makyaj Sonrası Hangi Güneş Kremi

Kalıcı Makyaj sonrası kaşlar için en iyi güneş kremini seçmenin zor olabileceğini biliyoruz. İşte PMU sonrası kaşlar için en iyi güneş kremi için en iyi seçimlerimiz:

Makra Tattoo Care Güneş Koruyucu 30+ Faktör Dövme Güneş Koruması için Merhem
Bu güneş kremi dövmeli cilde yardımcı olmak için özel olarak üretilmiştir, bu nedenle geniş bir koruma spektrumu sağlar ve aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendirir.

Ayrıca diğer tüm önemli kutuları da işaretler: 30+ Faktöre sahiptir ve suya ve tere dayanıklı olacak şekilde formüle edilmiştir, ancak beyaz bir iz bırakmaz! Bu yüzden genel olarak mikro-kaşlar için en iyi güneş kremi olabilir.

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu arasında yer alanlar.

Mad Rabbit Defend Tattoo Güneş Kremi 30 Faktör
Bu ürün dövmeler düşünülerek tasarlanmıştır – ancak aynı zamanda yeni dövmenizi güneş ışınlarından ve çevresel tehditlerden korumanın yanı sıra ek faydalar sağlayan antioksidanlar ve nemlendirici maddelerle doludur.

Bu mineral güneş kremi süper hafiftir, beyaz bir iz bırakmaz ve dövmenizin canlı görünmesini sağlar.

Aveeno Protect + Soothe Mineral Güneş Koruyucu Çubuk 50 Faktör
Hassas ciltler düşünülerek tasarlanan bu Aveeno güneş koruyucu stick, nazik ve tahriş etmeyen formülasyonuyla yeni dövme yapılmış ciltler için bile uygundur.

E vitamini ve yulaf gibi besleyici içeriklerle zenginleştirilmiş olan bu güneş kremi hipoalerjeniktir ve koku, paraben, ftalat ve boya içermez.

Tüm bunların ötesinde, stick formunda olması, özellikle hareket halindeyken yeniden uygulama için çok uygun olmasını sağlar. Ellerinizi yağlı veya yapışkan bırakmadan dövmenizin üzerinde kaydırabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir?


Kalıcı makyaj sonrası doğru Güneş Kremi ve Faktörü seçmek söz konusu olduğunda, hassas veya dövmeli ciltler için özel olarak tasarlanmış bir güneş kremi tercih edin.

Kalıcı makyaj seansınızdan hemen sonra, kaşlarınızı geniş kenarlı bir şapka veya kep ile koruyun ve güneşten uzak durun. Ancak kesiler kapanır kapanmaz, üzerlerinde güneş kremi kullanmaya başlayabilirsiniz – ve başlamalısınız! – güneş kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, yeni kaşlarınız özellikle savunmasızdır, bu nedenle herhangi bir olumsuz reaksiyon riskini azaltmak için nazik ve tahriş edici olmayan bir şey seçmek daha iyidir.

Geniş spektrumlu koruma sunan (yani hem UVA hem de UVB ışınlarını kapsayan) SPF ürünlerini arayın ve yeterli koruma sağlamak için 30 Faktör veya daha yüksek olmalıdır.

Önemli: Formüle Dikkat Edin
Kalıcı Makyaj sonrası için sizin için en iyi güneş kremini seçerken, formülü göz önünde bulundurun. Alnınıza süreceğiniz için cilt tipinize uygun olması gerekir.

Farklı cilt tipleri belirli formülasyonlara daha iyi veya daha kötü tepki verir ve SPF kremlerin mineral ve kimyasal olmak üzere iki farklı formülasyonda olduğunu göz önünde bulundurarak cilt tipinize daha uygun olanı seçmelisiniz.

Esasen, bu türler arasındaki fark cildi nasıl koruduklarında yatmaktadır. Kimyasal güneş kremi ile ışık emilirken, fiziksel güneş kremi güneş ışınlarını cildinizden uzaklaştırarak atmosfere geri yansıtır.

Peki, Hangi Formülasyonu Seçmeliyim ?

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu, Kalıcı Makyaj söz konusu olduğunda, birçok kişi her bir bileşen üzerinde fazla düşünme eğilimindedir ve bu da hangi koruma türünün daha iyi olduğunu sorgulamalarına neden olur.

Bu genellikle belirli bileşenlerin güvenliğini sorgulamaktan kaynaklanır – özellikle de çinko oksit Kalıcı Makyaj kaşlar için güvenli midir? Cevap evet, güvenlidir.

Çinko oksit ve titanyum dioksit, genellikle mineral güneş kremlerinde bulunan ve cildin yüzeyinde ayna görevi görerek UVB ve çoğu UVA radyasyonunun cildinize girmesini engelleyen bileşenlerdir.

Dolayısıyla çinko oksit sadece mikro-kaşlar için güvenlidir, ancak bu fiziksel güneş kremini kalıcı makyaj için en iyi koruma şekli yapar.

Kimyasal güneş kremlerine gelince, etkili olsalar da, çoğu sanatçı kimyasal yerine fiziksel güneş kremlerini tavsiye eder.

Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu - Kadinlara Tavsiyeler
Kalıcı Makyaj Sonrası için En İyi Güneş Koruyucu

Kalıcı Makyaj Sonrası Güneş Kremi Sürmek Neden Bu Kadar Önemli

UV ışınları pigmentin canlılığını ve uzun ömürlülüğünü önemli ölçüde etkileyebileceğinden, microblading veya herhangi bir kalıcı makyaj işlemi sonrasında güneşten korunma çok önemlidir.

Korunmasız bir şekilde güneş ışığına maruz kalmak pigmentin daha çabuk solmasına ve sonuçların matlaşmasına neden olabilir. Kaşlar özellikle ilk 6-8 hafta içinde solmaya eğilimlidir, bu nedenle onları korumak için ekstra ekstra dikkatli olmanız gerekir.

Ancak sadece pigmentlerin zamanından önce solması riskini almakla kalmaz, aynı zamanda kalıcı olarak renklerinin solması riskini de alırsınız.

Sık sık güneş ışığına maruz kalırsanız, birkaç renkten oluşan pigmentler UV radyasyonu ile reaksiyona girdiğinde meydana gelen renk değişimleri nedeniyle kaşlarınız mavimsi, pembemsi veya turuncumsu bir renk alabilir.

Zaman içinde, düzenli olarak güneş kremi kullanmak renk değişimini veya solmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

Yüzünüzün geri kalanına zaten Güneş kremi sürmeniz gerekir, bu nedenle fazladan 20 saniye ayırın ve kaşlarınızı da kaplayın.

Kaşlarınız güneş kreminin güvenli bir şekilde uygulanmasına izin verecek kadar iyileşmeden önce, güneş ışığına maruz kalmaktan mümkün olduğunca kaçınmanız gerekir. Bu nedenle, kaşlarınızı mümkün olduğunca gölgede tutmaya yardımcı olmak için bir şapka ve büyük güneş gözlükleri takın.

İdeal olarak, Kalıcı Makyaj iyileştikten sonra bile bu rejimi sürdürmelisiniz çünkü SPF kaşlarınızı sağlıklı ve taze tutmanın atlanamaz bir parçası olsa da, bu cildinizi güneşin UV ışınlarından korumak için ekstra koruma sağlayacaktır.

Microblading Uzmanımız Fatos Ohrili Çeviri ve Yazı için Teşekkürler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir