Kirpik Uzatma için Yama Testi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kirpik Uzatma için Yama Testi Hiçbir şey bir işletmeyi memnun olmayan bir müşteri kadar mahvedemez. Tek bir hata çok pahalıya mal olabilir, bu da kirpik teknisyenlerinin son derece dikkatli olması ve hatalara yer bırakmaması gerektiği anlamına gelir.

Randevunun yanlış gitmesini önlemenin bir yolu kirpik uzatma için yama testi yapmaktır. Bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır, özellikle de yeni başlıyorsanız.

Ama endişelenme. Kirpik uzatma yama testinin tam olarak ne olduğunu, bunu nasıl yapabileceğinizi ve müşterinizin tepki vermesi durumunda hangi adımları atmanız gerektiğini açıklamak için buradayız.

Hadi hemen konuya girelim! 

İlginizi Çekebilir :Kalıcı Makyaj Uzmanları için Kaş Anatomisi

Çevir ve Makale için Fatos Ohrili Beauty Teşekkürler

Kirpik Uzatma için Yama Testi - Kadinlara Tavsiyeler

Kirpik Uzatma için Yama Testi

Yama testi, bir süreç veya mini prosedürdür. reaksiyona neden olup olmayacağını kontrol etmek için az miktarda bir şey uygularsınız.

Örneğin yeni bir yüz serumu aldığınızda tüm yüzünüzü açığa çıkarmadan önce birazını kulağınızın arkasına koymalısınız. Test ettiğiniz yama herhangi bir reaksiyon belirtisi göstermiyorsa, hazırsınız!

Kirpik uzatma konusunda da süreç aynıdır ancak belki de gözler çok hassas bir bölge olduğundan daha da önemlidir. Teste yaklaşabileceğiniz farklı yöntemler vardır ve bunları aşağıda ele alacağız.

✨Kullandığımız ürünlerin cildinizle iyi reaksiyona girdiğinden emin olmak için kaş laminasyonları, kirpik kaldırma ve renklendirmeler ve kaş renklendirmeleri yaptırmadan 48 saat önce yama testleri yapılması gerekmektedir! Kirpik uzatma yama testleri isteğe bağlıdır ve cildinize bağlı olarak isteyip istemediğiniz sizin takdirinize bağlıdır.✨

Kirpik Uzatma Yama Testi Yapmam Gerekir mi? HER Zaman?

Yama testi yapmak zorunda değilsiniz ancak yine de yapmalısınız.

Sınavı atlamanın hukuki veya başka bir sonucu yoktur. Ancak müşteriniz alerjik reaksiyon gösterirse, kirpikleri üzerinde çalışan kişiden başka suçlanacak kimse yoktur. (ve ne yazık ki bu sensin).

Buna yaklaşmanın en iyi yolu müşteriye her zaman bir yama testi teklif edin. Yapıştırıcıya reaksiyon olma ihtimali olduğunu onlara bildirin ve testi ve yöntemlerinizi anlatıp karar vermelerini sağlayın.

Bu Bu kişi size ilk kez geliyorsa özellikle önemlidir.

Müşteri test istemiyor ancak siz ekstra dikkatli olmak istiyorsanız, onlara bir belge imzalatabilirsin potansiyel risklerden haberdar olduklarını ancak testi yaptırmayı isteyerek reddettiklerini belirtti. Bu sayede başına bir şey gelse bile hiçbir şekilde sorumlu olmazsınız.

Kirpik Uzatma Yama Testi Nasıl Yapılır ?

Burada kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Test etmek istediğiniz az miktarda yapıştırıcıyı nereye koyacağınıza göre farklılık gösterirler, ancak bunun dışında geri kalanı aynıdır.

Kirpik yapıştırıcınızı test edebileceğiniz noktaların listesi:

  • Müşterinin kulağının arkasında. Görünmediği için bu en popüler olanıdır.
  • Bileklerinde. Ayrıca oldukça popüler, ancak orada cildin daha kalın olduğunu unutmayın.
  • Gözün dış köşelerinde. Gözleriniz çok hassas olduğundan ve bir reaksiyon görmek istemediğinizden bu tavsiye edilmez.

Bir damla tutkal koyduktan sonra onu bir şeyle ört Hiçbir şeyin testi etkilemediğinden emin olmak için. Yapabilirsiniz tıbbi bandaj kullan dövme sanatçılarının kullandığı, ancak suya dayanıklı yara bantları çok iyi olacak.

Daha sonrasında, Müşterinin en az 24 saat beklemesini sağlayın. Bu, önceden plan yapmanız ve asıl randevudan bir gün önce gelip bunu yapmaları gerektiğini onlara bildirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Her iki ziyareti de hemen planlayabilmeniz için randevuyu alır almaz onlara söylemeniz en iyisidir.

Kirpik Uzatma Yama Testi Reaksiyonu Nasıl Anlaşılır ?

Bu test damlacığının geride bıraktığı her şey bir reaksiyonun göstergesidir. Cilt tamamen temiz olmalıdır.

Tabii deri bu kadar uzun süre bandajla kaplı olduğundan hafif bir kızarıklık beklenebilir. Ancak bu kızarıklık tam olarak yapıştırıcının bulunduğu yerde daha güçlüyse bu bir reaksiyondur.

Ancak çıplak gözle görebileceğiniz reaksiyonun yanı sıra müşterinize, yapıştırıcı cildindeyken aşağıdakilerden herhangi birini yaşayıp yaşamadığını sorun:

  • Kaşıntı,
  • Yanan,
  • batma,
  • Şişme.

Bunlardan hiçbiri gelmediyse, gidebilirsiniz. Müşteriniz kesinlikle yapıştırıcıya olumsuz bir tepki vermeyecektir.

PROFESYONEL İPUCU

Testi yapmadan önce müşterilerinize hangi semptomları aramaları gerektiğini bildirin. Bu şekilde, bir şey fark ettikleri anda size haber verebilirler ve her ikiniz de randevuyu önceden hazırlayabilir veya iptal edebilirsiniz.

Emin olmayan potansiyel müşteriler için bir yama testi mükemmeldir 

Müşterimin Bir Tepkisi Olursa Ne Yapmalıyım ?

Yapıştırıcıyı cildine ilk kez sürdüğünüzde, onlara bunu yapmaları gerektiğini söyleyin. bir sorun olduğunu fark ettiklerinde hemen yıkayın.

Eğer danışanınız az önce son bölümde bahsettiğimiz belirtilerden herhangi birini yaşıyorsa, elbette randevuya devam edemezsiniz. İdeal çözüm şu olacaktır: aynı işlemi tekrar yapın ama farklı bir yapıştırıcıyla.

Anlaşılır bir şekilde, bazı teknisyenlerin (özellikle yeni başlayanların) cephaneliklerinde çok fazla ürün bulunmayacaktır.

Şununla başla: en az 2 farklı seçenek Böylece müşterinizi kirpik uzatma yama testinde 1 yapıştırıcıya tepki gösterdiği için geri çevirmenize gerek kalmaz; farklı bir formülü test edin ve görün.

İşte hassas gözlere sahip müşterilerde işe yarayan bazı kirpik yapıştırıcıları:

Hassas gözler için kirpik yapıştırıcısı

Neenoxtub Hassas Kirpik Uzatma Tutkalı

 

Hassas gözler için kirpik yapıştırıcısı

Stacy Kirpik Hassas Kirpik Uzatma Tutkalı

Kirpik Uzatma İçin Neden Her Zaman Yama Testi Yapmalısınız Hakkında Son Düşünceler

Kirpik uzatma için yama testi yapmak müşterinizin güvenliğini sağlamanın iyi bir yoludur. bir reaksiyon meydana gelmesi durumunda başınızın belaya girmeyeceğinden emin olmak.

Müşterinin cildine 24 saat boyunca bir damla yapıştırıcı bırakıp reaksiyon olup olmadığını kontrol ederek test yapabilirsiniz. Cildiniz temizse randevuya devam edebilirsiniz!

Sonuç olarak, bir yama testi size fazladan fazla zaman kaybettirmez, ancak uzun vadede sizi birçok sorundan kurtarabilir – yeni müşterilerinizi test edin.

Kapak resmi kaynağı: Freepik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir