Koyu Ciltler İçin Yüz ve Dudak Mikrodermabrazyonu Güvenli midir?

microdermabrasion for dark skin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mikrodermabrazyonun ne kadar etkili olduğunu zaten biliyorsunuz – eğer bilmiyorsanız, bu konuda her şeyi öğrenmek için bu bağlantıya tıklayın.

Cildi güzel ve parlak bırakır, dokusu daha pürüzsüz ve ten rengi çok daha eşit olur. En azından internette her zaman gördüğümüz etkileyici öncesi ve sonrası fotoğraflarında durum böyle.

Muhtemelen kendiniz için de bu tedavilerden birini almanız gerektiğini düşünmenize neden oluyorlar – ancak bunu yapmadan önce, koyu ten için mikrodermabrazyonun güvenli olup olmadığı sorusunu yanıtlayalım.

Bu makalede, bunu yüzünüze ve dudaklarınıza uygulamanın uygun olup olmadığına bakacağız ve bazı olası riskleri inceleyeceğiz. O halde hemen konuya girelim!

Tekrar Gözden Geçirelim: Mikrodermabrazyon Nedir?

Açıklamamızı kısa tutmak gerekirse – mikrodermabrazyon kişinin yüzündeki ölü derinin en üst ve en dış tabakasının çıkarılmasını içeren bir fiziksel pul pul dökülme şekli altındaki daha taze ve sağlıklı katmanı ortaya çıkarmak için.

Tedavi, döner + emme parçasından oluşan el tipi bir cihazla yapılır. cildi eksfoliye eder ve kaldırılmış ölü cilt hücrelerini emer.

Bu ipucu aynı anda gözeneklerinizdeki kirleri de boşaltır, Böylece yüzünüz temiz ve sonunda gençleşmiş olur.

Koyu Ciltler İçin Mikrodermabrazyon Güvenli midir?

Evet ama çok agresif olmamalı. Fitz’in 5-6 tipleri, daha yoğun cilt hasarı durumunda hiper/hipopigmentasyona biraz daha yatkın olduğundan.

Genel konuşma, Mikrodermabrazyon tüm cilt tipleri ve renkleri için güvenli olarak kabul edilmektedir. – sivilcenin çok aşırı olmaması koşuluyla sivilce tedavisi olarak bile tavsiye edilir.

Yine de ters gidebilecek birkaç şey var, bunlara birazdan değineceğiz.
Tedaviyi yaptırırken ekstra dikkatli olduğunuzdan emin olmak için, Servis sağlayıcıları koyu ten tonlarıyla çalışma konusunda deneyimli olan bir salonu ziyaret etmenizi öneririz.

Tedavide kullanılan döner uçlar arasında farklılıklar vardır ve deneyimli bir estetisyen hangilerinin daha yumuşak ve dolayısıyla cildinize daha uygun olduğunu bilir.

Resim kaynağı: Instagram @abefe.mmb

Hidro Dermabrazyon Hakkında Neler Var?

Muhtemelen isminden de tahmin edebileceğiniz gibi, hidro dermabrazyon aslında mikrodermabrazyonun bir yan ürünüdür.

Tek fark, ek bir adımın olmasıdır; döner emme cihazları, farklı nemlendirici solüsyonları püskürterek gözenekleri durulayıp derinlemesine nemlendirme sağlar.

Bu nemlendirici ürünlerin kendisi cildinize zarar vermez ve prosedürün geri kalanı aşağı yukarı mikrodermabrazyonla aynıdır, hatta daha naziktir.
Yani cevabımız da aynı: Tecrübeli biri tarafından uygulandığı sürece koyu ten tonlarının ortaya çıkma riski yoktur.

Koyu ciltte hidrodermabrazyon güvenli midir?Resim kaynağı: Instagram @cocodemerspa

Afro-Amerikan Cildinde Mikrodermabrazyon Yapmanın Riskleri Nelerdir?

Genel olarak, Mikrodermabrazyondan kaynaklanabilecek çok fazla risk yoktur. İki ana olanlar şunları içerir:

  • Emme nedeniyle morarma,
  • Doğrudan güneş ışığına karşı artan hassasiyet.

Morarmaya gelince, bunu önlemek için gerçekten yapabileceğiniz pek bir şey yok. Genel olarak buna daha yatkın biriyseniz, mikrodermabrazyonda da aynı durumun yaşanması daha olasıdır.

Öte yandan koyu tenli biri olarak bunu zaten biliyorsunuz. koyu tonlar güneş ışığına daha az duyarlıdırSizi UV ışınlarından koruyan melanin sayesinde. Her iki durumda da SPF hala bir zorunluluktur.

Yani endişelenecek pek bir şey yok – normalden biraz daha fazla güneş koruyucu uygulayınve gününüze devam edin.

Dudaklara Mikrodermabrazyon Yapılabilir mi?

Muhtemelen dudaklar için mikrodermabrazyonun bu tedavinin bir başka popüler versiyonu olduğunu duymuşsunuzdur. Açıkçası, bu aynı tedaviden geçmeyi gerektiriyor ama sadece dudaklarınızda.

Uzman görüşlerine gelince; Bazıları, yoğunluğun dudaktaki cildin hassasiyetine uygun olduğu sürece bunun yapılmasının uygun olduğunu söylüyor.

Diğerleri bunun çok fazla olduğunu ve yapılmaması gerektiğini söylüyorÇünkü cildinizi özellikle bu kadar hassas bir bölgede parlatmak yarardan çok zarara neden olabilir.

Dudak mikrodermabrazyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın!

Koyu Dudaklar İçin Mikrodermabrazyon Nedir?

Yani, genel olarak dudaklardaki mikrodermabrazyon konusunda uzman görüşleri çelişkili olduğundan, koyu renkli dudakların açık renkli olanlardan daha fazla tehlikede olup olmadığı sorusu gündeme geliyor.

Potansiyel faydalar birçok kişiye çekici geliyor. Tedavi, dudaklarınızın donuk ve hatta grimsi görünmesine neden olan ölü deri hücrelerini temizleyebilir ve onlara yenilenmiş bir görünüm kazandırın. Bunun üzerine onlar daha açık görünebilir Tedaviden sonra.

Mikrodermabrazyon ayrıca kan akışını artıracak ve Dudaklarınızın rengi ve parlaklığı artar.

Tüm bu faydalar ne kadar büyük olursa olsun, tedavinin de bu etkileri olacaktır. yalnızca deneyimli bir profesyonel tarafından yapılırsa.

söylediğimizde Tecrübelihem genel olarak dudaklar hem de koyu dudaklar üzerinde çok fazla çalışma yapmış birini kastediyoruz; bu nedenle salonunuzu akıllıca seçtiğinizden emin olun.

Siyah Deride Mikrodermabrazyon Yapılıp Yapılmayacağını Merak Eden Bir Cilt Teknisyeniyseniz…

Dikkatli olun ve gerçekten çok nazik olun.

Dürüst olmak gerekirse, eğer yeni başlıyorsanız ve çok fazla deneyiminiz yoksa, belki de müşterinizi daha deneyimli bir teknisyene yönlendirmek veya bunun yerine hidrodermabrazyon teklif etmek daha iyidir.

Kapak resmi kaynağı: Freepik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir