Kusursuz Bir Cilt İçin Evde Dermaplaning İpuçları

dermaplaning at home tips
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evde Dermaplaning – En İyi Sonuçlar İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Bu tedavinin ne olduğu konusunda anılarımızı tazelemek ve gitmeye hazır olduğunuzdan emin olmak için biraz zaman ayırdıktan sonra, evde en iyi dermaplaning ipuçlarımıza bir göz atalım:

1. Yüksek Kaliteli Araçlara Yatırım Yapın

Dermaplaning için en önemli ipuçlarından bahsediyorsak, bunu yeterince vurgulayamayız. her şey iyi bir dermaplaning aletiyle başlar. Düşük kaliteli olanlar paslanır, kırılır ve sonunda yenisini almanızı gerektirir.

Fakat, paslanmaz çelik veya yeniden kullanılabilen tıraş makineleri çok daha uzun süre dayanır ve yalnızca güvenliğinizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda paradan da tasarruf etmenizi sağlar uzun vadede.

En iyi ürün önerilerimizi burada bulabilirsiniz!

2. Cildinizi Hazırlayın

Yüzünüze dermapen uygulamak için önemli ipuçlarımızdan bir diğeri de uygun hazırlığı düşünmeniz gerektiğidir. Bu içerir yüzünüzü bir temizleyiciyle iyice temizlemek (ancak herhangi bir pul pul dökülme olmadan – bu yüzden dermaplaning yapıyorsun).

Bundan sonra yapmalısın yüz yağı veya serum uygulayın Aletin cildinizde rahatça kaymasını ve yanlışlıkla bir kesik oluşturmamasını sağlamak için. Bu yönteme aslında yağlama denir ve ilk birkaç denemede şiddetle tavsiye ederiz.

En iyi dermaplaning yağlarımızı burada bulabilirsiniz!

3. Elinizi ve Aletlerinizi Test Edin

Bu tedavide yeniyseniz bu aynı zamanda size verebileceğimiz en önemli dermaplaning ipuçlarından biridir. Dermaplaning tıraş bıçağı veya bıçağı kullanmak zaman ve pratik gerektirir ve bunu birkaç kez yapana kadar onu kullanırken kendinizi tamamen rahat hissetmezsiniz.

Bu yüzden, önce küçük bir bölgede deneyin. Bunu vücudun daha az hassas ve daha az görünen başka bir kısmında yapmanızı öneririz. Bunu deneyebilirsinboynunuzun yanında, çenenizin altında veya hatta bacağınız gibi rastgele bir yerde sen bunu anlayana kadar.

4. Uygun Aydınlatmada Çalışın

Diğer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi, iyi ışık altında çalışmak yüzünüzdeki tüm sinir bozucu tüylerden kurtulmak için çok önemlidir. Her ne kadar dermapen uygulamasının tek amacı bu olmasa da, ya asıl amacınız ya da mutlu edici bir yan etkisidir.

Tedaviyi gerçekleştirmek için en iyi aydınlatma doğrudandır ancak çok parlak değildir. Yüzünüze çok parlak bir şekilde gelen ışık, görüşünüzü bozabilir ve hem göz yorgunluğuna hem de bazı dermaplanlama hatalarına neden olabilir.

İdeal olarak şunları yapmalısınız: bunu pencerenin önünde yap ancak doğrudan güneş ışığından uzak tutun.

5. Cildinizin Sıkı Olduğundan Emin Olun

Dermaplanasyonun en büyük tehlikesi, yanlışlıkla cildinize çentik atma ve bir kesik oluşturma riskinden kaynaklanır; bu sadece acı vermekle kalmaz, aynı zamanda iyileşmesi de biraz zaman alır ve enfeksiyon riski oluşturur.

Tüm bu güçlüklerden kaçınmak için, sadece cildinizi sıkılaştırmak için serbest elinizi kullanın. Bu, üzerinde çalıştığınız alanı tamamen düz hale getirecek ve yönetilmesi daha kolay hale getirecek, ayrıca alevlenmeden dermaplaning’in tüm avantajlarından gerçekten yararlanabileceksiniz.

6. Üreticinin Talimatlarını Takip Edin

Şu anda burada bu ipuçlarını okuduğunuza göre, dermapen işleminden önce araştırmanızı yaptığınızdan eminiz. Ama aynı zamanda tıraş makinenizle birlikte gelen talimatları okuyun.

Bazen internette bulduklarınızdan farklı olabilirler ve kutunun söylediklerine daha çok güvenmelisin çünkü sizin özel aracınızdan bahsediyor.

7. Doğru Açıyı ve Basıncı Kullanın

İdeal olarak, alet yüzünüzde 45 derecelik açıyla çalışmalıdır. Yine, bunun doğru olması biraz pratik gerektirir, bu yüzden önce vücudun daha az hassas olan başka bir bölümünde denemenizi öneririz.

Daha önemlisi, Basıncı doğru ayarlamanız gerekiyor. Çok azı etkisiz bir dermapen seansına yol açarken, çok fazlası size zarar verebilir. Ama bu aynı zamanda tecrübe meselesidir ve evrensel bir kural yoktur – deneyin ve sizin için en iyi olanı görün.

Dermapen işlemini kendi başınıza öğrenmek için buradaki adım adım kılavuzumuzu okuyun!

8. Bölümlerde Çalışma

Yüzünüzün tamamına dermaplaning yapmanın en iyi yolu onu bölümlere ayırmaktır. Bu şekilde bundan emin oluyorsunuz yüzünüzün her kısmı eşit ilgi görür.

Ayrıca bir deri parçasını tutup büyük vuruşlarla çalışmaya çalışmak yerine, her birinde cildinizi gergin tuttuğunuzdan emin olabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir