Seks Her Zaman Doğrusal Olmak Zorunda Değildir. Keşfedin ve Keyfini Çıkarın !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her Zaman Dış Sahayı Hedeflemek Zorunda Değilsiniz! Birçok insan için seks doğrusaldır. Bir başlangıç, bir orta ve bir son vardır. Son, çoğu kişi için orgazm şeklinde gelir. Ve orgazmlar oldukça harikadır, bu nedenle çoğu insanın seks ve yakınlık söz konusu olduğunda hedef odaklı olması anlaşılabilir bir durumdur. Ancak bu yolda neleri kaçırıyor olabiliriz?

Seks eğitimcisi Al Vernacchio’nun çok popüler bir TED konuşması var. Sunumunda, seks metaforlarının en bilineni olan beyzbolun, partnerlerimizle nasıl ilişki kurduğumuzu düşünmenin en sağlıklı yolu olmadığını savunuyor. Eğer bu bir Dünya Serisi operasyonu haline gelirse, herkes üzerinde büyük bir baskı oluşur (ve kabul edelim ki, genellikle kadınlar üzerinde daha da fazla baskı oluşur, çünkü daha büyük potansiyel sonuçlarla karşılaşanlar bizleriz). Buna ek olarak, seks tamamen varış noktası ile ilgili olduğunda, oyunun sonuna odaklanırız ve yol boyunca partnerlerimizle pek çok bağlantı noktasını kaçırırız.

Ne gibi diye sorabilirsiniz? Öpüşmek, dokunmak ve okşamak gibi. Birinin kollarında sarılmak gibi. Bir başkasının bedenini öğrenmek, onu ürperten şeyleri keşfetmek, doğum lekelerini, çilleri ve yara izlerini keşfetmek gibi. Birinin fısıltısını duymak gibi, yaratıcı olmak gibi, oyuncaklarla oynamak ve birbirimizle oynamak gibi. Zaman ayırmak ve bundan en iyi şekilde yararlanmak gibi. Bu, yakınlığı büyük ölçüde artırabilir, ilişkileri geliştirebilir ve seksi çok daha ateşli hale getirebilir.

Çoğumuz kendi başımıza gayet iyi gelebiliriz – başka birinin yardımı olmadan oraya ulaşmak için birçok yolumuz var. Dolayısıyla, eğer birini seks hayatımıza davet etme zahmetine gireceksek, bunu yaptığımıza değecek şekilde yapmamız mantıklı olacaktır!

Vernacchio, sekse beyzbol gözlüğüyle değil pizza gözlüğüyle bakmamızı öneriyor, çünkü bu, oyun alanını eşitliyor. “Biriyle pizza yemek için bir araya geldiğimizde” diyor, “onunla rekabet etmiyoruz, ikimizin de paylaşacağı, ikimiz için de tatmin edici bir deneyim arıyoruz ve biriyle pizza yemek için bir araya geldiğinizde yaptığınız ilk şey nedir? Bunun hakkında konuşursunuz. Ne istediğiniz hakkında konuşursunuz. Neyi sevdiğiniz hakkında konuşursunuz”.

Bizi yanlış anlamayın – şipşakları eleştirmiyoruz! Biz sadece ufkunuzu genişletmenize yardımcı olmak için buradayız. Bir düşünün: Bugün partnerinizle herhangi bir hedefiniz olmadan seks yapabilseydiniz, bu nasıl olurdu? Ne kadar oyalanırdınız, nerede olurdunuz, titreşim nasıl olurdu? Hiç orgazm olmasaydınız fark eder miydi? Bunlar bir dahaki sefere kendinize soracağınız iyi sorular olabilir, böylece sadece temelleri çalıştırmak yerine daha fazla yakınlığı tercih edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir