UV Kirpikler – Nedirler ve Nasıl Doğru Yapılırlar

uv lashes
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UV Kirpikler Nasıl Çalışır?

UV yapıştırıcı kavramı o kadar da yeni değil; şimdiye kadar plastik ve diğer sert malzemeleri kaynaklamak için kullanıldı. Güzellik dünyasında, tırnak setleri oluşturmada da uygulamaları olmuştur; tırnaklarını yaptırmış olan herkes, elini bir UV lambasına koyduğunu hatırlayacaktır.

Buradaki teknoloji çok benzer. Bu yapıştırıcı aslında kendi başına bir yapıştırıcı değil. aslında bir polimer. Bu, UV ışığına maruz kalana kadar kürlenmeyeceği anlamına gelir. erken kürlenme riski yok.

UV ışığının dalga boyları fotokimyasal bir reaksiyona neden olur ve bu da polimerin kimyasal özelliklerinde bir değişikliğe neden olur. Bu şu demek polimerler neredeyse anında sertleşir ve yapıştırıcı kısa sürede sabitlenir.

UV Kirpik Sistemi Güvenli midir?

Şu ana kadar kesinlikle UV kirpik yapıştırıcısının kirpiğe, göze veya cilde herhangi bir şekilde zararlı olduğuna dair bir belirti yok. Tutkalın belirlenen noktadan çıkmasını önlemek için genellikle aldığınız önlemlerin aynısı işe yarayacaktır.

Kirpikleri çıkarma zamanı geldiğinde, süreci son derece basit hale getirecek özel sökücüler mevcut. Aynı ürünler, bir miktar yapıştırıcının yanlışlıkla müşterinin yüzüne sertleşmesi durumunda da kullanılabilir.

Yine de tutkalın yalnızca olması gereken yere gittiğinden emin olarak ve lambayı açmadan önce gidip gitmediğini kontrol ederek bu senaryoyu önlemek en iyisidir.

Resim kaynağı: Instagram @scandinavian_lash_

UV Kirpik Uzantıları Nasıl Uygulanır?

UV kirpik uzantılarını uygulama süreci görünecek diğer kirpik randevularınızla hemen hemen aynı. Fark, ışığın kullanılmasıyla eklenen bir adımda olacaktır.

Yani, bir uzantıyı yapıştırıcınıza batırıp istediğiniz yere yerleştirdikten sonra, UV lambanızı açmanız yeterli birkaç saniyeliğine. Süre, aldığınız lambaya bağlı olacaktırbu nedenle kutudaki talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Bu teknolojinin çok yeni olması nedeniyle şu anda piyasada bulabileceğiniz lambaların sınırlı olduğunu unutmayın. Aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz: taşınabilir cihazlara bir el fenerine benzeyen ve ayakta lamba bu müşterinizin yüzüne yönelik olacaktır.

Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var, bu kişisel tercihe bağlıdır. El lambası size daha fazla kontrol, ancak çalışmanızı duraklatmanızı gerektirirayakta duran kişi ise daha kullanışlı ama aynı zamanda daha pahalı.

uv kirpik uzantıları nasıl uygulanırResim kaynağı: Instagram @lolas.lashes

UV Kirpik Uzantıları ve Geleneksel Kirpikler

Geleneksel uzatmalar ile UV kirpik uzatmalar arasındaki bazı önemli farkları zaten tartıştık. Süreç tam olarak aynı değil (oldukça benzer olmasına rağmen), Yapışkanın gücü UV teknolojisiyle daha fazladır ve çok daha az karışıklık söz konusudur.

Ancak müşterilerinizin daha da cazip bulabileceği birkaç avantaj daha var!

Örneğin yapıştırıcı anında kuruduğu için Müşterilerinizin, yeni kirpiklerinin tedaviden sonraki ilk birkaç saat boyunca kuru kalmasını sağlamakla ilgili bu kurala uymalarına gerek yoktur. Hatta isterlerse kirpik randevusunun ardından doğrudan saunaya gidebilirler.

Ayrıca bir tane var alerjik reaksiyon riskinin azalması çünkü UV polimerlerinin kürlenmesi sırasında duman oluşmaz. Kirpik uzatma alerjilerinin neden oluştuğunu ve bunların nasıl önlenebileceğini buradan öğrenin.

Doğal kirpiklerine verilen zarar da en aza indirilecektir.Çünkü UV kirpikleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok daha dayanıklıdır.

Son olarak hem size hem de müşterilerinize fayda sağlayacak bir şey daha var: kirpik randevuları artık önemli ölçüde daha kısa – UV yapıştırıcı neredeyse anında kurur!

UV Kirpik İçin Ne Kadar Ücret Almalıyım?

Söylediğimiz gibi, kirpik uzatmanın bu yöntemi hala oldukça yeni, bu yüzden henüz belirlenmiş bir fiyat aralığı yok buna uymanız gerekir.

Her şeyi hesaba katarak, Karar vermek size kalmış.

İhtiyaç duyacağınız lambanın ve diğer ekipmanların fiyatını (ve bunun tek seferlik bir satın alma olduğu gerçeğini) dikkate alın ve normal kirpik yapıştırıcısından çok daha pahalı olan yapıştırıcının fiyatı.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de bu hizmetin ayrıcalığı. Bu yeni teknolojiyi erken benimseyenlerden biri olursanız, Büyük ihtimalle bölgenizde UV kirpik yaptıran ilk (ve tek) kişilerden biri olacaksınız. Bu, fiyatı biraz artırmanıza olanak tanır.

Yine de ilk etapta özel bir fiyatla sunmanızı tavsiye ederiz, böylece yaratabilirsiniz. trend etrafında bazı söylentiler ve sunduğunuz yeni hizmet!

uv kirpikler için ne kadar ücret alınırResim kaynağı: Instagram @malu_beauty__

Peki UV Kirpikleri Hizmet Listenize Eklemeli misiniz?

UV kirpikleri, müşterilerinizin çoğunluğunun (özellikle tırnaklarını yaptırmayı sevenlerin) etkinliği ve uzun süreli sonuçları nedeniyle takdir edeceği yenilikçi bir tekniktir. Üstelik hassas cildi veya alerjisi olan müşterilerinizi daha fazla reddetmenize gerek yok!

Bununla birlikte, gerçekten harika sonuçlar elde edebilmek için araştırmanızı yaptığınızdan, doğru ekipmanı aldığınızdan ve uygulamaya yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun. İyi şanlar!

Kapak resmi kaynağı: Freepik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir